موضوعات
مازندران

آماده‌به کاری 3 هزار مددجوی مهارت آموخته بهزیستی

نویسنده:
مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: هم‌اکنون بیش از 3 هزار نفر از افراد زیر پوشش این نهاد زیر نظر سازمان‌های آموزشی استان همچون فنی و حرفه‌ای مهارت‌های حرفه‌ای را فراگرفته‌اند و آماده کار هستند.
1396/06/14
به گزارش ایسنا «سعید آرام» افزود: بهزیستی علاوه بر پرداخت تسهیلات خوداشتغالی به این افراد، بر اساس طرح‌هایی هم که ارائه می‌کنند زمینه اشتغال آنان را فراهم می‌آورد و در مدل جدید هم به دنبال استفاده از ظرفیت شرکت‌ها و کارخانه‌ها برای اشتغال‌زایی این افراد است.
وی با اظهار این‌که اشتغال در کارخانه‌ها و شرکت‌ها که حالت کارفرمایی دارد از ثبات و پایداری بیشتر برخوردار است گفت: اشتغال دسته‌جمعی 10 درصد مددجویان در شرکت صنایع کاغذسازی قائمشهر به عنوان نخستین و موفق‌ترین تجربه اشتغال پایدار و جمعی مددجویان بهزیستی در مازندران محسوب می‌شود.
آرام افزود: جذب نیرو به این صورت در قالب تفاهمنامه همکاری فی‌مابین شرکت صنایع کاغذسازی قائمشهر و بهزیستی استان مازندران انجام شده است و این رویه ادامه خواهد داشت. وی گفت: نیروهایی که به این شرکت معرفی شدند مهارت‌های حرفه‌ای مورد نیاز و لازم را داشتند و همین موضوع سبب شد تا 2 تفاهمنامه دیگر با سازمان صنعت و جهاد کشاورزی استان امضا کنیم که آنان هم در ابلاغی از مجموعه‌های زیر پوشش خود بخواهند که برای جذب مددجویان اقدام کنند. آرام توضیح داد: بهزیستی برای تشویق کارفرمایان مشوق‌هایی در نظر گرفته، مانند پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه تا سقف 200 میلیون ریال و همچنین پرداخت حق بیمه افراد مددجو به مدت 5 سال.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code