موضوعات
مازندران

استعلام مستمر از گمرک برای اجرای قانون ممنوعیت واردات برنج

نویسنده:
نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای ممنوعیت واردات برنج به کشور، واردات این محصول به طور منظم و هر 15 روز از سوی گمرک استعلام و پرینت گرفته می‌شود.
1396/05/22
به گزارش ایرنا «عزت‌الله یوسفیان‌ملا» افزود: براساس اعلام گمرک کشور از فروردین ماه امسال و همزمان با آغاز کشت برنج و اکنون که زمان برداشت این محصول درکشور درحال انجام است، هیچ وارداتی نداشتیم.
وی ادامه داد: طرح ممنوعیت واردات برنج تا حداقل 3 ماه پس از پایان برداشت این محصول از سوی دولت تصویب و متولیان امر از جمله وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت که متولی اصلی صدور مجوز برای واردات قانونی هستند، باید آن ‌را لحاظ کنند.نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که این اقدام نمایندگان در راستای حمایت از شالیکاران کشور در زمان کشت و ایجاد انگیزه کشت در میان آنان و حمایت از تولید داخل است تصریح کرد قطعا جلو واردات برنج حتی یک کیلوگرم باشد در گمرک کشور گرفته خواهد شد.رئیس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مشاهده برنج خارجی در بازارهای داخلی قاچاق محسوب می‌شود و با فروشندگان این بخش برابر قانون برخورد خواهد شد.
وی با بیان این‌که بر اساس آمارهای اعلام‌شده نیاز کشور سالانه حدود 2 میلیون و 300 هزار تن برنج است اضافه کرد: در صورت نیاز به واردات، در زمان‌های تعیین‌شده به غیر از زمان کشت و برداشت محصول و به مقدار نیاز واردات برنج انجام خواهد شد.

آتش زدن کاه در شالیزار قابل پیگرد قانونی است
رئیس اداره حفاظت از محیط زیست آمل از کشاورزان این شهرستان خواست تا برای جلوگیری از آلودگی زیست‌محیطی از آتش‌ زدن کاه و ساقه‌های برنج خودداری کنند و گفت: به آتش کشیدن کاه در شالیزارها بر اساس قوانین موجود قابلیت پیگیری و پیگرد قضایی دارد. به گزارش فارس «بهمن صادق‌نژاد» افزود: به آتش کشیدن کاه و کلش در شالیزارها بعد از برداشت برنج از گذشته تاکنون مرسوم بوده و باعث آلودگی زیاد محیط زیست می‌شود.
وی با اشاره به برخورد با عوامل آلودگی طبیعت و کشاورزانی که کاه را در مزارع به آتش می‌کشند افزود: بازدیدهای مستمر به وسیله کارشناسان پایش این اداره مبنی بر شناسایی عوامل سوزاندن کاه و کلش مزارع انجام شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code