موضوعات
مازندران

ارسال کمک‌های مردم مازندران برای زلزله‌زدگان غرب کشور

نویسنده:
با توجه به گذشت نزدیک به یک هفته از وقوع زلزله بیش از 7ریشتری در استان کرمانشاه، سیل کمک‌های مردمی از سراسر کشور به مناطق زلزله‌زده ادامه دارد.
1396/08/27
به گزارش همشهری، مردم مازندران در شهرهای مختلف استان در اقدامی خودجوش کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را در قالب کاروان‌های متعدد به استان کرمانشاه و شهر سر پل ذهاب ارسال کردند.
بخشی از این‌کمک‌ها که حاوی 3هزار دستگاه چادر و 2هزار تخته پتو بود، به‌وسیله ده‌ها دستگاه تریلی به منطقه اعزام شد. علاوه بر این ۶۵ نفر از نیروهای نجاتگر و تیم‌های واکنش سریع هلال احمر مازندران در منطقه زلزله‌زده ثلاث باباجانی در استان کرمانشاه حضور یافتند.
در همین حال بسیاری از نهادها و سازمان‌ها ضمن جمع‌آوری کمک‌های مردمی، خود نیز اقدام به ارسال کمک‌های غیرنقدی به مناطق زلزله‌زده کردند. اداره کل بهزیستی و سازمان ورزش و جوانان استان و چند نهاد دیگر نیز سعی کردند همگام با مردم، به کمک زلزله‌زدگان استان کرمانشاه بشتابند. از سوی بهزیستی استان یک محموله شامل آب معدنی، انواع خوراک کنسروی، پتو، خرما و لوازم بهداشتی برای توزیع به نیازمندان مناطق زلزله‌زده به بهزیستی استان کرمانشاه تحویل داده شد.
به گفته مدیر کل بهزیستی استان، تمام اقلام ارسالی برای زلزله زدگان زیر نظر ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه توزیع می‌شود تا دچار بی‌نظمی نشود. «سعید آرام» یادآور شد که کمک‌های دیگری نیز مانند عصا، واکر، ویلچر، تشک‌های بادی و اقلام مصرفی به منطقه ارسال می‌شود.
وی از مردم نیکوکار مازندران خواست کمک‌های غیر نقدی خود را در قالب اجناس مورد نیاز زلزله زدگان شامل پتو، لباس گرم و موادغذایی و همچنین وسایل گرمایشی را به اداره بهزیستی محل زندگی خود تحویل دهند و در صورتی که مردم خیر مازندران تمایل به واریز کمک‌های نقدی برای زلزله زدگان داشته باشند، می‌توانند این کمک‌ها را به حساب مشارکت‌های مردمی هدایای خاص بهزیستی استان از طریق شماره حساب 2345500424 با کد شناسه 2338 نزد بانک ملت شعبه امیر مازندرانی ویا با شماره شباIR660120000000002345500424 واریز کنند.
در همین حال 12 دستگاه کامیون حامل کمک‌های مردمی از واحدهای تولیدی و خیران شهرستان آمل شامل 700 کارتن انواع کنسرو موادغذایی، 12 هزار باکس آب معدنی 24 تایی، 1700 تخته پتو، 500 دستگاه چادر امدادی جمعیت هلال‌احمر و 1000 کارتن کیک و کلوچه به کرمانشاه ارسال شد.
«جعفر رسولی» معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل گفت که از نخستین روز حادثه زلزله 9 ایستگاه جمع‌آوری مردمی در شهر آمل برپا شد. ضمن آن که علاوه بر این، واحدهای تولیدی کاله، دوشه هراز، صالح و دلوسه به صورت جداگانه اقدام به ارائه محموله موادغذایی کردند.  همچنین کارکنان دانشگاه علوم پزشکی مازندران کمک‌‌های اهدایی خود را برای زلزله‌‌زدگان غرب کشور ارسال کردند که علاوه بر 100میلیون ریال وجه نقد، شامل 400 تخته پتو، چادر8نفره، زیرانداز حصیری، فلاسک چای، 400قوطی شیرخشک،350عدد شیشه شیر،200قوطی سرلاک و غذای کودک، 70بطری روغن، حدود200کیلو برنج، 100قوطی چای، 100پاکت قند، خشکبار، 5000بطری آب معدنی، 4000 قوطی انواع کنسرو، انواع لباسهای گرم بچگانه، زنانه و مردانه، انواع لوازم بهداشتی کودک، انواع لوازم بهداشتی خانم‌ها و آقایان، انواع شوینده‌ها،شامپو، صابون، اسباب بازی، چراغ والر، کتری و قوری، انواع کمپوت و غذای کودکان از جمله لوازم ارسالی به این منطقه بود.
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز از برگزاری ایستگاه جمع‌آوری کمک به زلزله زدگان کرمانشاه از سوی اصحاب رسانه شهرستان چالوس خبر داد و گفت: جمعی از خبرنگاران و دست‌اندرکاران رسانه در چالوس در حرکتی خودجوش با همکاری هلال احمر این شهرستان اقدام به راه اندازی ایستگاه جمع‌آوری کمک و هدایای نقدی و غیر نقدی برای زلزله زدگان استان کرمانشاه کردند.  «عباس زارع» گفت: در روز اول راه‌اندازی این ایستگاه استقبال خیلی خوبی از سوی شهروندان چالوسی شد و کمک‌های زیادی انجام گرفت که شامل پتو، آب، کنسرو، چادر، لباس گرم و لوازم بهداشتی است.
به گفته وی کمک‌های جمع‌آوری شده این ایستگاه روز جمعه به مناطق زلزله زده غرب کشور ارسال شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code