موضوعات
مازندران

اجرای مانور بهداشت و درمان اضطرار در روستای بیشه‌بنه بهشهر

نویسنده:
مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از اجرای مانور تیم بهداشت و درمان اضطرار و کاروان سلامت در روستای بیشه‌بنه بهشهر خبر داد.
1396/08/07
 به گزارش مهر «مجتبی اکبری» گفت: با توجه به حادثه‌خیزی استان و لزوم آمادگی در برابر حوادث و سوانح و نیز به منظور ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به هم‌استانی‌های عزیز در مناطق محروم، با همکاری تیم بهداشت و درمان اضطرار جمعیت بهشهر و جمعی از پزشکان و پیراپزشکان داوطلب در حوزه‌های مختلف، مانور بهداشت و درمان اضطرار و کاروان سلامت هلال‌احمر مازندران در روستای بیشه‌بنه بخش یانه سر شهرستان بهشهر انجام شد. وی افزود: مانور بهداشت و درمان اضطرار در ۵ بخش خدمات سرپایی، بهداشت مادر و کودک، بهداشت روان، بهداشت محیط و تغذیه با حضور یک تیم ۱۸ نفره بهداشت و درمان اضطرار (BHCU) از شهرستان بهشهر و با هدف تمرین و افزایش آمادگی برای این تیم برگزار شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران افزود: در بخش کاروان سلامت، با همکاری سازمان مردم‌نهاد خیریه «همت عالی مازندران» و پشتیبانی و تأمین داروی رایگان از سوی هلال‌احمر استان این‌کار انجام شد.
اکبری با اشاره به این‌که در مجموع ۵۰۰ ویزیت برای اهالی این منطقه انجام شد ادامه داد: پزشکان و پیراپزشکان حاضر را متخصص داخلی، ارتوپد، اطفال، جراح عمومی، تغذیه، قلب و عروق، زنان و زایمان، چشم، جراح مغز و اعصاب، دندان‌پزشک، روان‌شناس، پزشک عمومی، پرستار و ماما تشکیل دادند.
وی با قدردانی از پزشکان داوطلب، مسئولان شهرستانی و محلی، امام جمعه و فرماندار بهشهر، بخشدار و دهیاران بخش یانه‌سر، اهالی روستای بیشه‌بنه گفت: پیش از این با همکاری سازمان مردم‌نهاد خیریه همت عالی مازندران 3 کاروان سلامت به شهر کیاسر و روستاهای آقمشهد و سنگده اعزام شد که با استقبال گسترده ساکنان منطقه همراه بوده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code