موضوعات
مازندران

«عمو فردوس» شهرک الفبای 3 را کلید زد

نویسنده:
«فردوس حاجیان» معروف به «عمو فردوس» گفت: بعد از 8سال وقفه در فعالیت، ساخت سری سوم از برنامه شهرک الفبا را آغاز کرده است.
1396/07/24
 به گزارش ایرنا شهرک الفبا شیوه جدید آموزش حروف الفبا به کودکان بود که در دهه 60 با بهره گرفتن از شعر و ترانه و به همراه موزیک توسط فردوس حاجیان رواج یافت و برای کودکان دهه 60 و 70 تبدیل به خاطره شد.
حاجیان افزود: این برنامه که با همراهی صدا و سیما اجرا می شد و به خاطر ممنوع‌التصویر شدنش متوقف شده بود ، اکنون بار دیگر با همراهی صدا و سیما آغاز شده است. با وجود این مشکلات، اقدامات و بسترهای لازم برای اجرای این برنامه آموزشی همچون سرودن 2هزار دقیقه شعر، ترانه و آهنگسازی انجام شده است.
معلم برگزیده جهان گفت: به کارگیری تصاویر برای آموزش کلمات، استفاده از قصه ها و فرهنگ عامه و مهارت آموزی از جمله ویژگی‌های سری جدید شهرک الفباست که دانش آموزان در پایان دوره علاوه بر فراگیری کلمات ، مهارت شغلی نیز آموزش می بینند.وی با تاکید بر جدی گرفتن فرهنگ ایرانی و اسلامی در سری جدید شهرک الفبا ، افزود : انجام این کار برای مقابله با هجمه های زیاد فرهنگی در برهه زمانی فعلی که تهاجم فرهنگی دشمنان وجود دارد ، ضروری است .
حاجیان گفت که در سری جدید شهرک الفبا همانند دو سری قبلی ، «مهدا»که برگرفته از کلمات مهربانی، همکاری، دوستی و آشتی است، حضور دارد.فردوس حاجیان از میان 20 هزار معلم برتر جهان به عنوان 50 معلم برگزیده انتخاب شد. او که دارای مدرک دکتری از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است یکی از نویسندگان کتاب های درسی دانش‌آموزان اول و سوم است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code