موضوعات
مرکزی

20 واحد صنعتی استان؛ مستعد تبدیل به شرکت دانش بنیان

نویسنده:
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گفت: 20 واحد صنعتی در نقاط مختلف استان مستعد تبدیل شدن به شرکت‌های دانش بنیان هستند...
1396/05/22
 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گفت: 20 واحد صنعتی در نقاط مختلف استان مستعد تبدیل شدن به شرکت‌های دانش بنیان هستند.
به گزارش ایرنا« مصطفی آمره » در نشست خبری اظهارکرد: مطالعات تخصصی شرکت‌های کوچک و متوسط استان از سال گذشته آغاز شد که در نهایت 20 واحد صنعتی برای تبدیل شدن به شرکت‌های دانش بنیان انتخاب شدند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بیان کرد: تسهیلات ارزان قیمت، واگذاری زمین به قیمت پایین، معافیت‌های مالیاتی و خدمات رسانی ویژه از مهم ترین مزایای تبدیل شدن کارخانه‌های صنعتی به شرکت‌های دانش بنیان است.
وی گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی استان تا کنون 8خوشه کسب و کار را شناسایی کرده که فرایند توسعه خوشه در 3 خوشه صنعتی نیز انجام شده و یک پروژه توسعه خوشه نیز در دست اجراست.
آمره بیان کرد: 3 خوشه صنایع ریلی اراک، عایق رطوبتی دلیجان و سنگ محلات توسعه یافته‌اند و از سال 1393 نیز عملیات توسعه خوشه سازندگان تجهیزات نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهی اراک آغاز شده که حدود 3 سال زمان می‌برد.
وی با بیان اینکه سال گذشته 6600 شغل در شهرک‌های صنعتی نقاط مختلف این استان هدفگذاری شده است، بیان کرد: این میزان اشتغال‌زایی براساس انعقاد 211 قرارداد ایجاد شرکت در شهرک‌های صنعتی استان تامین شده که براساس آن 230 هکتار زمین به متقاضیان واگذار شد.
آمره ادامه داد: در 4 سال گذشته 4252 فرصت شغلی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان ایجاد شد، در صورتی که از آغاز فعالیت شرکت شهرک‌های مرکزی تا پایان سال 92، 26 هزار و 646 فرصت شغلی در شهرک‌های صنعتی استان ایجاد شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code