موضوعات
مرکزی

گلایه شهردار جدید از بدهی‌های شهرداری

نویسنده:
شهردار اراک گفت: این شهرداری با سطحی از بدهی‌های سنگین و مشکلات زیاد تحویل داده شده و برای ساماندهی و رفع مشکلات دست تمام شهروندان، متخصصان و تشکل‌های مردم نهاد را می‌فشارم و در مدیریت شهری نیاز به همدلی و مشارکت مردم اراک دارم...
1396/06/15
شهردار اراک گفت: این شهرداری با سطحی از بدهی‌های سنگین و مشکلات زیاد تحویل داده شده و برای ساماندهی و رفع مشکلات دست تمام شهروندان، متخصصان و تشکل‌های مردم نهاد را می‌فشارم و در مدیریت شهری نیاز به همدلی و مشارکت مردم اراک دارم. «داود تاجران » در گفت و گو با ایرنا اظهارکرد: شهروندان اراکی دغدغه و مطالبه‌های زیادی در امور شهری دارند که از ابتدای کار بر اساس اولویت و مطالعه، تلاش‌ها برای گره گشایی از مشکلات و پیشبرد امور به کار گرفته شده است.
شهردار اراک ادامه داد: نخستین اولویت کاری تیم جدید مدیریت شهری اراک کاهش آلودگی هوا و اجرای برنامه‌های هدفمند در این زمینه است، چرا که بهره مندی از هوای پاک حق هر شهروند است و باید تکالیف و برنامه‌های آگاهانه در حوزه شهری برای این مهم لحاظ شود.
تاجران اظهار کرد: تعیین تکلیف و اجرای طرح‌های نیمه تمام عمرانی، ساماندهی حمل و نقل و ترافیک، کمربندی‌ها و حاشیه‌های شهری و مسائل اجتماعی و فرهنگی از دیگر امور اولویت دار برای اراک است که در این حوزه‌ها با استفاده از نظر مشورتی و برنامه‌های علمی و اثربخش پیش خواهیم رفت.
وی اظهار کرد: از موضوعاتی که در حوزه مدیریت شهری نیازمند تدبیری اساسی و بهنگام است،تعیین تکلیف طرح 55 متری اراک است که با جدیت دنبال می‌شود. در این خصوص به زودی نشستی با مالکان و مشاوران طرح برگزار می‌شود و برای کسب بهترین نتیجه موضوع با اعضای شورای شهر بررسی و تصمیم گیری خواهد شد.
وی گفت: در حوزه مدیریت شهری اراک به طور قطع از نیروهای جوان بهره گیری خواهد شد و برنامه در دوره جدید در این است که شهرداری وارد مباحث سیاسی و جناحی نشود و همه هدف‌ها به سوی ارایه خدمت به مردم و توسعه شهر باشد.

امدادرسانی 551 حادثه در استان
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: 551 حادثه مختلف امسال در این استان اتفاق افتاده که بر اثر آن 1805 نفر دچار حادثه شده اند.
به گزارش ایرنا« محمد محمدی » در جمع خبرنگاران اظهارکرد: 361 مصدوم حوادث استان امسال توسط نیروهای امدادگر این جمعیت به منظور پیگیری و مراقبت‌های پزشکی به مراکز درمانی انتقال داده شدند و 29 عملیات رها سازی نیز صورت گرفته است.
وی ادامه داد: در راستای امدادرسانی به این حوادث 590 تیم در قالب 1935 نفر حضور داشته اند. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اضافه کرد: تیم واکنش سریع این استان در اراک با 15 نفر عضو شکل گرفته و 2 دوره توان افزایی برای این تیم برگزار شده است.
محمدی بیان کرد: تشکیل تیم واکنش سریع ساوه در دستور کار قرار دارد و پس از آن این تیم در شهرهای بالای 100 هزار نفر جمعیت تشکیل می‌شود.
وی همچنین گفت: میانگین زمان رسیدن امدادگران این جمعیت به صحنه حوادث از سال 94 تاکنون کاهش یافته است واز 9 دقیقه و 15 ثانیه به 8 دقیقه و 25 ثانیه در سال جاری رسیده است. وی بیان کرد: کاهش هر چه بیشتر این زمان در دستور کار جدی قرار دارد و وضعیت نسبت به میانگین کشور مطلوب است.
وی عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون طرح‌های مختلفی در راستای ارائه خدمت به محرومان و نیازمندان توسط این جمعیت برگزار شده که مهم‌ترین آن‌ها فرشتگان رحمت، همای رحمت، سفره‌های افطاری و نیابت بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان افزود: در این مدت 5کاروان سلامت به روستاهای محروم این استان اعزام شد و هزار کارت اهدای عضو صادر کرده‌اند و طرح پیمان«نه به اعتیاد» برای 250 نفر اجرا شده است.
محمدی گفت: طرح خادم (خانواده آماده در مخاطرات) یکی از طرح‌های مهم در جمعیت هلال احمر کشور است که از سال گذشته در این استان کلید خورده و شامل 12 مرحله است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code