موضوعات
مرکزی

پرداخت ۷۳ میلیارد ریال تسهیلات کشاورزی در ساوه

نویسنده:
مدیر جهاد کشاورزی ساوه از پرداخت ۷۳ میلیارد ریال تسهیلات تجهیزات کشاورزی در این شهرستان خبر داد...
1396/05/21
مدیر جهاد کشاورزی ساوه از پرداخت ۷۳ میلیارد ریال تسهیلات تجهیزات کشاورزی در این شهرستان خبر داد.
«حسن شریفی» در گفت‌وگو با  تسنیم اظهار کرد: میزان جذب تسهیلات مدیریت کشاورزی ساوه در سال گذشته 148 درصد بود و این مدیریت در میزان جذب ریالی اعتبارات ادوات و ماشین آلات کشاورزی در استان حائز رتبه دوم و در توزیع اعتبارات جذب شده ادوات و ماشین آلات مقام نخست استان را به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به اعتبار تخصیص یافته در سال گذشته برای خرید تجهیزات کشاورزی در ساوه افزود: میزان سهمیه ابلاغی شهرستان به 3 شعبه بانک کشاورزی شعبه مرکزی، شعبه فردوسی و غرق آباد 49 میلیارد و 633 میلیون ریال بوده، در حالی‌ که میزان تسهیلات جذب شده 73 میلیارد و 563 میلیون ریال بوده است.
شریفی اضافه کرد: این میزان تسهیلات برای خرید 2 دستگاه کمباین به مبلغ 2 میلیارد و 365 میلیون ریال، 110 دستگاه تراکتور 4 و 6 سیلندر به ارزش 62 میلیارد و 994 میلیون ریال و 79 دستگاه ادوات مختلف کشاورزی به ارزش 8 میلیارد و 536 میلیون ریال بوده است.
مدیر جهادکشاورزی ساوه برضرورت حمایت از تولید ملی در تمامی بخش‌ها و به ویژه حوزه کشاورزی تاکید کرد و گفت: یکی از مولفه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی تأمین امنیت غذایی برای آحاد جامعه و نیز حمایت از بخش کشاورزی است که باید به آن توجه جدی شود.
وی ادامه داد: بخش کشاورزی کشور ظرفیت‌های خوبی در زمینه تأمین امنیت غذایی کشور دارد که باید از این امکانات به بهترین نحو استفاده کنیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code