موضوعات
مرکزی

پرداخت تسهیلات برای احیای باغ‌های انار محلات

نویسنده:
مدیر جهادکشاورزی محلات گفت: براساس مصوبه کارگروه خشکسالی، سرمازدگی و مخاطرات کشاورزی شهرستان، به انارکاران خسارت دیده تسهیلات کم بهره بلندمدت پرداخت می‌شود...
1396/09/11
مدیر جهادکشاورزی محلات گفت: براساس مصوبه کارگروه خشکسالی، سرمازدگی و مخاطرات کشاورزی شهرستان، به انارکاران خسارت دیده تسهیلات کم بهره بلندمدت پرداخت می‌شود.
«عبدالله محمودی» در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: در سال گذشته بیش از نیمی از باغ‌های انار خورهه محلات دچار سرمازدگی شد و برای احیای باغ‌ها مقرر شد برای هر هکتار مبلغ5 میلیون تومان تسهیلات با نرخ 10 درصد در مدت 5سال پرداخت شود.
وی در خصوص میزان خسارت وارده به باغ‌های انار گفت: 65 درصد از 90 هکتار باغ‌های انار این شهرستان در سال زراعی گذشته دچار سرمازدگی و مشمول دریافت خسارت شدند. این تسهیلات به 61 بهره بردار معرفی شده به بانک کشاورزی پرداخت خواهد شد.
وی خرد بودن سطح زیر کشت باغ‌ها را یکی از دلایل عدم استقبال برخی باغداران عنوان کرد و افزود: مشکل عمده باغ‌ها، قطعات خرد و کوچک است و بسیاری از باغداران به همین دلیل برای دریافت تسهیلات مراجعه نکرده اند.
محمودی در ادامه گفت: محلات دومین تولیدکننده انار در استان است و در سال گذشته 900 تن انار از باغ‌های شهرستان برداشت و زمینه اشتغال پایدار برای 50 نفر ایجاد شده بود، ولی به دلیل سرمازدگی امسال محصولی از باغ‌های انار این شهرستان برداشت نشد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code