موضوعات
مرکزی

پاروزدن برای همسایه

نویسنده:
اواخر ماه گذشته تیم ملی کاناپولوی ایران با حضور ورزشکاران استان مرکزی و برترین‌های کشور در مسابقات آسیایی شرکت کرد و در بخش بانوان موفق به کسب عنوان دومی آسیا شد...
1396/09/07
اواخر ماه گذشته تیم ملی کاناپولوی ایران با حضور ورزشکاران استان مرکزی و برترین‌های کشور در مسابقات آسیایی شرکت کرد و در بخش بانوان موفق به کسب عنوان دومی آسیا شد.
به گزارش  فارس، در این رقابت‌ها «ملیکا برون» جوان خوش‌آتیه و آینده‌دار استان توانست با بازی خوب خود  نقش ارزنده‌ای در تیم ملی ایفا کند و موجب پیروزی تیم و کسب عنوان نایب قهرمانی آسیا شود.
با ملیکا برون، جوان خوش آیند‌‌‌ه و بی حاشیه تیم ملی کانوپولوی جوانان ایران به گفت وگو نشستیم که در ادامه می‌خوانید.
  • از چه سالی در رشته قایقرانی مشغول فعالیت هستند؟
 از دوران کودکی و قبل از قایقرانی در رشته شنا فعالیت داشتم  و بیشتر در استخر به شنا می‌پرداختم. تا این که به طور اتفاقی به قایقرانی روی آوردم و بسیار به آن علاقه‌مند شدم.
 وضعیت خوبی بر این رشته حاکم نیست و شرایط فعالیت در آن بسیار سخت است، اما با تمام سختی‌ها به دلیل علاقه فراوان به قایقرانی در این رشته به فعالیت مشغولم.
  •  چندبار سابقه حضور در تیم ملی دارید؟
7 سال است که به اردوی این تیم دعوت می‌شوم، همچنین3 سال است که نفر ثابت اردوی تیم ملی هستم و امسال نیز کاپیتان تیم ملی جوانان بودم.
در سال 94 به همراه تیم ملی موفق به کسب عنوان قهرمانی آسیا و خانم گل این رقابت‌ها شدم.
  •  تمرینات خود را در کجا انجام می‌دهید؟
در خانه قایقرانی آلومینیوم در حال تمرین هستم. در مرکزی به دلیل نبود حمایت‌ها هیچ تیم قایقرانی وجود ندارد و به همین دلیل ناچار هستم در سایر شهرها که دارای تیم هستند به فعالیت بپردازم.
  •  مهم‌ترین مشکل و چالش رشته قایقرانی در اراک از نظر شما چیست؟
اراک تیم قایقرانی ندارد که این مساله منجر به بروز مشکلات اساسی برای فعالیت در این رشته شده است.
  • چه هدفی در رشته قایقرانی دارید؟
 قایقرانی جزو رشته‌های المپیک نیست و برخی برای آن ارزش قائل نیستند.البته با توجه به این‌که حضور ورزشکاران مرد در المپیک آسیایی جاکارتا قطعی شده ، این مهم به روزنه امیدی برای دیگر ورزشکاران تبدیل شده است.
  •  تاکنون چه مقام‌هایی کسب کرده‌اید؟
از سال 90 تا 95 به مدت 5 سال توانستم مقام‌های متعددی کسب کنم که از جمله می‌توان به قهرمانی کشور در رشته آب‌های خروشان اشاره کرد.
همچنین در لیگ برتر مقام نخست و در استان‌های دارای تیم قایقرانی دیگر نیز در لیگ برتر مقام به دست آوردیم.
سال گذشته نیز برنده کاپ آزاد در نوشهر شدیم.همچنین از طرف آلومینیوم‌سازی اراک توانستیم مقام دوم کشوری را به دست آوردیم.
  •  چه انتظاری از مسئولان دارید؟
در  مرکزی استعدادها و ظرفیت‌های بسیار خوبی در رشته‌های مختلف وجود دارد که این استعدادها در صورت حمایت شکوفا خواهند شد، انتظار داریم مسئولان از ورزشکاران حمایت جدی داشته باشند و زمینه رشد و پیشرفت و افتخارآفرینی آنان در عرصه‌های مختلف را فراهم کنند.
 باید همه دست‌به‌دست هم بدهند و با هم خوب باشند تا بتوانند یک تیم استانی قوی تشکیل دهند.
البته آلومینیوم سازی اراک حمایت خوبی از ورزشکاران این رشته داشت و تاکنون تجهیزاتی به ورزشکاران این رشته داده است. اما نبود تیم مهم‌ترین مشکل است.
‌اکنون در اراک یک باشگاه خصوصی و خانه قایقرانی وجود دارد، اما باید همه دست‌به‌دست یکدیگر دهند تا بتوانند یک تیم استانی تشکیل دهند.
  • سخن پایانی ؟
‌نباید هیچ‌کس در ایجاد یک تیم استانی سنگ‌اندازی کند. باید با همت و تلاش تمام نهادهای ذی‌ربط یک تیم استانی تشکیل دهیم. در غیر این صورت قایقرانان پر افتخار اراکی در دیگر استان‌ها فعالیت  و برای آنها مقام کسب خواهند کرد. در حالی که استان مرکزی دارای استعدادهای بسیار زیادی است.
باید با ایجاد یک تیم قوی و منسجم در آینده نزدیک استان مرکزی را در سطح کشور و آسیا بیش از پیش معرفی کنیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code