موضوعات
مرکزی

نارضایتی ساوه ای‌ها از عملکرد دستگاه‌های اداری

نویسنده:
براساس نظر سنجی و ارزیابی‌های صورت گرفته در سال گذشته، مردم ساوه از عملکرد دستگاه‌های اداری و اجرایی اعلام نارضایتی کرده اند...
1396/09/12
براساس نظر سنجی و ارزیابی‌های صورت گرفته در سال گذشته، مردم  ساوه از عملکرد دستگاه‌های اداری و اجرایی اعلام نارضایتی کرده اند.
به گزارش ایسنا، مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری درنشست کارگروه تخصصی امور فرهنگی و اجتماعی استان که در ساوه  برگزار شد با اعلام این خبر اظهارکرد: نظر سنجی صورت گرفته در سال گذشته در این شهرستان نشان می‌دهد که مردم علاوه بر داشتن انتقاد بر عملکرد دولتی و ادارات، از فقر و نبود امکانات رفاهی و اجتماعی در ساوه نیز رنج می‌برند.
«غلامرضا فتح آبادی» بیکاری و نبود اشتغال برای جوانان، پایین بودن شاخص‌های بهداشتی و درمانی و نابسامانی امور شهری و فرهنگی را از دیگر مشکلاتی برشمرد که مردم ساوه در این نظر سنجی به آن اشاره کرده‌اند.
 فتح آبادی گفت: براساس آمار سال گذشته 53 درصد مردم ساوه مهاجر هستند. این در حالی است که جمعیت مهاجر استان 46 درصد است. به همین دلیل باید این موضوع در توسعه برنامه‌ریزی شهری ساوه مورد توجه  و نقاط قوت و تبعات این پدیده مورد واکاوی دقیق قرار گیرد.
 مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با اشاره به وجود 80 شاخصه توسعه در این شهرستان گفت: ساوه با برخورداری از جمعیت 283 هزار نفری 20 درصد جمعیت و 9 درصد مساحت استان را در برگرفته است که از این میزان 82 درصد جمعیت شهری و 18 درصد جمعیت روستایی است. این شهرستان دارای2 بخش مرکزی و نوبران و 4 شهر ساوه، غرق آباد، نوبران و آوه است.
وی به شاخص‌های رفاه اجتماعی در ساوه اشاره کرد و گفت: 79 درصد مردم این شهرستان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که رتبه چهارم میانگین استانی را دارد و 27 درصد تحت پوشش بیمه خدمات درمانی هستند. ساوه در این بخش دارای رتبه دوم استانی است و 9 درصد نیز تحت پوشش خدمات بیمه سلامت هستند.
فتح آبادی به شاخص‌های بهداشتی و درمانی در ساوه نیز اشاره کرد و گفت: سهم ساوه از 21 بیمارستان استان،3 بیمارستان است و به ازای هر 95 هزار نفر جمعیت این شهرستان یک بیمارستان وجود دارد.در حالیکه متوسط استانی به ازای هر 68 هزار نفر یک بیمارستان است و از این حیث در حوزه فضای درمانی کمبود وجود دارد. در حال حاضر ضریب اشغال بیمارستان‌های استان 52 درصد است، اما این میزان در ساوه 65 درصد است که بیانگر ناکافی بودن فضای بهداشتی و درمانی در این شهرستان است.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با اشاره به تراکم بالای جمعیت دانش‌آموزی ساوه که رتبه 12 استان را به خود اختصاص داده است، گفت: کمبود فضای آموزشی و همچنین نیروی انسانی از دیگر مشکلات در حوزه آموزشی و فرهنگی است، اما وجود 17 مرکز آموزش عالی در این شهرستان توانسته است ساوه را به رتبه دوم برخورداری از مراکز دانشگاهی در استان ارتقا دهد.
فتح‌آبادی  گفت: ساوه دارای دومین جمعیت جوان استان  بعد از زرندیه است و از مجموع جمعیت 346 هزار و 375 نفر جوان استان 70 هزار و 391 نفر در ساوه سکونت دارند و به عبارتی 25 درصد جمعیت ساوه را جوانان تشکیل می‌دهند،اما از سرانه فضای ورزشی خوبی برخوردار نیستند و با میانگین استانی فاصله دارند.
وی قرار گرفتن ساوه در رتبه 11 در سرانه فضای کتابخانه‌ها و نیز کتابخوانی و نیز رتبه دوم استان در وقوع طلاق را از دیگر معضلات فرهنگی در این شهرستان بیان کرد و گفت: میانگین سن مردان در این شهرستان برای طلاق 32 سال و زنان 27 سال است.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گفت: به دلیل آمار بالای طلاق در این شهرستان طرحی از سوی دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با هدف آموزش خانواده‌ها و جوانان در حال اجراست و ساوه به عنوان پایتخت آموزش همگانی کشور و پایلوت در آموزش‌های خانواده معرفی خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code