موضوعات
مرکزی

مواخذه مدیران کم کار استان

نویسنده:
بنا بر گفته استاندار آن دسته از مدیران استانی که در سال ۹۶ حضور کم‌رنگی در شهرستان‌ها داشته یا اصلا حضور نداشته‌اند مورد مواخذه قرار می‌گیرند...
1396/06/22
بنا بر گفته استاندار آن دسته از مدیران استانی که در سال ۹۶ حضور کم‌رنگی در شهرستان‌ها داشته یا اصلا حضور نداشته‌اند مورد مواخذه قرار می‌گیرند.
به‌گزارش  تسنیم « محمود زمانی‌قمی » در نشست با شورای شهرهای  محلات، دلیجان، نیم‌ور و نراق که در استانداری برگزار شد با اشاره به اعتراض‌های شوراهای این مناطق به حضور کم‌رنگ مدیران استانی در شهرستان‌ها اظهار کرد: یک جلسه شورای معاونان برگزار می‌کنیم و از معاونان درخواست می‌کنیم که عملکرد دستگاه‌های مربوط به خود را مورد بررسی قرار دهند.خودم نیز  این موضوع را تحت نظارت قرار می‌دهم و مدیرانی را که حضور کم‌رنگ در شهرستان‌ها دارند یا اصلا در این مناطق حضور نمی‌یابند مورد مواخذه قرار خواهم داد.
وی افزود: به‌عنوان نماینده دولت و استاندار  هیچ منفعت شخصی، منطقه‌ای و طایفه‌ای ندارم و یک عضو شناسنامه‌دار سیاسی شناخته شده در کشور هستم و به خط سیاسی خود افتخار می‌کنم،اما هیچ‌گاه در منافع یک طیف و گروه قرار نگرفته ام. هدفم  ساختن ایرانی آزاد و سربلند است و در هر منطقه‌ای که مشغول خدمت شوم این هدف را دنبال می‌کنم.
استاندار بیان کرد: تعلق جغرافیایی به هیچ منطقه‌ای ندارم و حتی به جایی هم که به آن تعلق دارم خیلی منطقی نگاه می‌کنم. اظهارنظر هایم از موضع تجربه است و غرضی در کارنیست و خالی از حب و بغض صحبت می‌کنم و موضع‌گیری‌هایم نیز سمت و سوی تند و هیجانی ندارد.
زمانی‌قمی بیان کرد: صحبت‌های اعضای شوراهای حاضر در جلسه امروز همگی درست و بحق است،اما باید بپذیریم که برطرف کردن همه این مشکلات از دست استاندارو دولت خارج است. شوراهای این مناطق می‌توانند گذشته شهرستان خود را مطالعه کنند و ببینند که کدام استاندار بیشتر در شهرستان آنها حضور یافته است. ما در طول این مدت بارها در شهرستان‌های استان حضور یافته‌ایم و در حد وسع و توان اقداماتی را انجام داده‌ایم.
وی ادامه داد: با تمام وجود برای برطرف‌سازی نگرانی‌های موجود در این مناطق تلاش می‌کنیم. هیچ تغییر و تحولی در تقسیمات کشوری وجود ندارد و در استان مرکزی هم به‌طور قطع هیچ تقسیمی انجام نمی‌شود. برای تمامی نظرات به عنوان یک انسان احترام قائل هستم،اما نظر دولت را هم مطرح می‌کنم، زیرا در جایگاه نماینده دولت در کنار احترام به تمام نظرات و گروه‌ها دنبال وفاق، یکپارچگی، اتحاد و هم‌گرایی در استان هستم.
استاندار عنوان کرد: به‌عنوان کارشناسی که سابقه طولانی در وزارت کشور دارم، با مساله انتزاع دلیجان و محلات از استان  همراهی نمی‌کنم و سیاست دولت هم انتزاع و تقسیمات کشوری نیست، بلکه شنیدن مسائل و مشکلات است.
زمانی‌قمی خاطرنشان کرد: هیچ نوع منفعتی در مرکزی ندارم و تنها 30 سال تجربه خود را برای آباد ساختن این منطقه که نقطه‌ای از ایران اسلامی است آورده‌ام و به‌دنبال ایجاد اتحاد و وفاق میان شهرستان‌های این استان هستم.

آلودگی هوای اراک در مرز نارنجی
 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار  گفت: اکنون شرایط آلودگی هوای اراک در مرز نارنجی و هشدار است و در این شرایط نیازی به تعطیلی و یا کاهش ساعات کاری در ادارات نیست.به گزارش ایرنا«عزیز فیلی » در نشست کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوای اراک افزود: در این شرایط بیشتر تاکید بر همکاری مردم و رعایت توصیه‌های بهداشتی است.
وی بیان کرد: منشأ این آلودگی‌ها گرد و غبارهای داخلی و محلی است که موجب افزایش آلاینده‌های هوا و وضعیت ناسالم برای گروه‌های سنی حساس شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code