موضوعات
مرکزی

ضرورت ارزیابی روانشناختی افراد قبل از صدور گواهینامه رانندگی

نویسنده:
دبیر اجرایی نخستین کنگره ملی روانشناسی ترافیک، ضرورت ارزیابی روانشناختی افراد قبل از صدور گواهینامه رانندگی را مورد اشاره قرار داد و گفت: این اقدام، در کاهش حوادث ترافیکی تاثیرگذار است...
1396/07/19
دبیر اجرایی نخستین کنگره ملی روانشناسی ترافیک، ضرورت ارزیابی روانشناختی افراد قبل از صدور گواهینامه رانندگی را مورد اشاره قرار داد و گفت: این اقدام، در کاهش حوادث ترافیکی تاثیرگذار است.به گزارش مهر، «زهره هاشمی نسب» در آستانه برگزاری نخستین کنگره ملی روانشناسی‌ اظهار کرد: این کنگره با هدف کاهش تصادفات و مرگ و میر ناشی از آن ۲۱ و ۲۲ آذر ۹۶ در مرکز همایش‌های بین‌المللی شهید بهشتی برگزار می‌شود.
وی افزود: عوامل مرتبط با رفتارهای حادثه‌ساز، ارزیابی صلاحیت و توانمندسازی روانشناختی منابع انسانی حوزه ترافیک، شیوه و مدل‌های آموزشی برای تغییر نگرش رفتارهای پرخطر و درمان آسیب و اختلالات روانشناختی مرتبط با ترافیک از جمله محورهای مورد بحث و گفت‌وگو در نخستین کنگره ملی روانشناسی است.
دبیر اجرایی نخستین کنگره ملی روانشناسی ترافیک ادامه داد: نقش متغیرهای روانشناختی در طراحی و مهندسی صنعت حمل و نقل، روانشناسی ترافیک در ایران و جهان و آسیب‌شناسی قانون‌گریزی و همچنین روانشناسی ترافیک و اقتصاد مقاومتی از دیگر محورهای مورد بحث و گفت‌وگو در نخستین کنگره ملی روانشناسی است.هاشمی نسب با اشاره به یاد و خاطره دکتر مهدی خانبانی، استاد روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی، گفت: این استاد بزرگوار به دلیل تصادف رانندگی ۲ ماه مصدوم بود و سپس جان خود را از دست داد. وی فعالیت‌های زیادی در حوزه روانشناسی ترافیک انجام داده بود.
بر همین اساس تلاش کردیم در کنگره ملی روانشناسی ترافیک‌ از ایشان یاد کنیم.وی افزود: در صورت توجه به بعد روانشناختی ترافیک می‌توان این آمار را تقلیل داد. همچنین ارزیابی روانشناختی افراد قبل از صدور گواهینامه در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code