موضوعات
مرکزی

صندلی خالی مدیرعاملی باشگاه شهرداری اراک

نویسنده:
باشگاه ورزشی -فرهنگی شهرداری اراک به تازگی و با آغاز به کار شورای پنجم شهر با فراز و نشیب‌هایی مواجه است. به ویژه این‌که برخی از اعضای شورا به این اصل معتقدند که مردم به شهرداری عوارض و مالیات می‌دهند تا به آنها خدمت رسانی شود، نه این‌که بخواهیم تیمداری کنیم...
1396/09/13
باشگاه ورزشی -فرهنگی شهرداری اراک به تازگی و با آغاز به کار شورای پنجم شهر با فراز و نشیب‌هایی مواجه است. به ویژه این‌که برخی از اعضای شورا به این اصل معتقدند که مردم به شهرداری عوارض و مالیات می‌دهند تا به آنها خدمت رسانی شود، نه این‌که بخواهیم تیمداری کنیم. به هرحال به تازگی هم انتشار برخی اخبار در خصوص تعیین مدیرعامل جدید برای این باشگاه سر و صداهایی در فضاهای رسانه ای به ویژه در فضای مجازی برپا کرده است.

هنوز مدیرعامل جدید تعیین نشده است
به گزارش ایسنا، رئیس کمیسیون فرهنگی -اجتماعی شورای اسلامی شهر اراک  در خصوص انتشار اخباری مبنی بر معرفی مدیرعامل جدید برای باشگاه شهرداری اراک گفت: آنچه در فضای مجازی منتشر شده تماما گمانه زنی است و صحت ندارد.
«مرتضی سورانه» با تاکید بر این‌که اعلام گزینه تصدی مدیرعاملی باشگاه باید رسما از طریق شورای اسلامی شهر یا شهرداری صورت گیرد، اظهارکرد: البته شورای شهر اصلا در انتخاب مدیرعامل یا مسئول برای هیچ یک از سازمان‌های شهرداری به صورت مستقیم دخالتی ندارد و تمامی انتصابات در زمره وظایف شخص شهردار است. بنابراین هرگونه انتشار مطلبی در خصوص اعلام مدیر برای هر یک از سازمان‌های شهرداری و همچنین باشگاه شهرداری را تکذیب می‌کنم و این مطالب فقط گمانه زنی است.

باشگاه هنوز ثبات ندارد
رئیس کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای اسلامی شهر اراک در ادامه با تاکید بر این‌که هنوز ساختار باشگاه شهرداری ثبات پیدا نکرده و فعالیت رسمی آن قطعی نشده است، گفت: چطور می‌شود وقتی هنوز باشگاه ساختار تشکیلاتی خود را پیدا نکرده است بخواهیم اول برای آن مدیرعامل تعیین کنیم؟
وی احیای باشگاه را از رویکردهای شورای شهر اراک بیان کرد و افزود: اصلی‌ترین اولویت مجموعه مدیریت شهری احیای باشگاه شهرداری اراک است. پس از احیا و اخذ مجوزهای قانونی می‌توانیم باشگاه را به شکل قانونی مستقر کنیم.درآن صورت است که فعالیت آن به طور رسمی آغاز و بعد از احیای باشگاه برای اداره آن تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود.
سورانه تاکید کرد: در انتخاب مدیر عامل باشگاه طبیعتا باید جلسه‌ای با کارشناسان ورزشی و روسای هیات‌های ورزشی شهرستان برگزارشود. پس از آن هم با استفاده از نظرات فعالان ورزشی با حضور شهردار گزینه‌های مطرح شده جمع‌بندی شود. بعد از این مرحله فرد شایسته و توانمند از میان گزینه‌های مطرح  از سوی شهردار انتخاب خواهد شد و شروع به کار خواهد کرد.

دخالت نداشتن شورا در برنامه‌های شهرداری
رئیس کمیسیون فرهنگی -اجتماعی شورای اسلامی شهر اراک، وظیفه شورای اسلامی شهر را نظارت بر عملکرد شهردار و مجموعه‌های شهری بیان کرد و افزود: شورای شهر هیچگاه در روند کاری مجموعه شهرداری دخالت نخواهد کرد و در انتخاب مدیران سازمان‌ها نیز به همین منوال عمل می‌کند و مسئول این کار را شهردار می‌داند.
سورانه درباره نحوه حمایت مالی شورای شهر از باشگاه و نیز تقویت رویکرد درآمدزایی آن گفت: با توجه به محدودیت‌هایی که در منابع مالی شهرداری‌ها متاثر از کاهش درآمد ناشی از قانون مالیات بر ارزش افزوده و سایر درآمدهای پایدار به وجود آمده است، درآمدزا کردن باشگاه و نیز تامین نیازهای مالی به مدیریت باشگاه بر می‌گردد. به همین دلیل اداره کننده باشگاه باید مدیریت در هزینه‌ها را به درستی انجام دهد و درآمد پایدار برای باشگاه ایجاد کند.
وی تاکید کرد: حساسیت در انتخاب مدیرعامل برای باشگاه در مقوله درآمدزایی و مدیریت هزینه‌ها بیشتر احساس می‌شود. مدیرعامل باید با توانمندی خود بتواند طرحی را برای ایجاد درآمد پایدار باشگاه تعریف و اجرا کند.
تداوم تمرین ها
رئیس کمیسیون فرهنگی -اجتماعی شورای اسلامی شهر اراک  در ادامه با اشاره به تمرین و بازی برخی تیم‌های ورزشی در رشته والیبال و بسکتبال که مورد حمایت شهرداری هستند، گفت: این تیم‌ها نه در قالب باشگاه، بلکه فعلا به صورت انفرادی در حال تمرین و بازی هستند و در لیگ هم ثبت نام کرده‌اند.پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال و در روزهای پایانی بهمن ماه با حمایت نمایندگان مجلس و  استاندار شاهد تعریف ساختار تشکیلاتی باشگاه و احیای مجدد آن باشیم. سورانه  درخصوص میزان حمایت شورای اسلامی شهر و شهرداری اراک از ورزش‌های همگانی و ورزش قهرمانی گفت: رویکرد مدیریت شهری حمایت قاطع از ورزش‌های همگانی و قهرمانی است تا بتوانند در میادین ملی و بین‌المللی افتخار آفرینی کنند. وی تاکید کرد: با هدف بومی‌گرایی در توسعه ورزش‌های همگانی و ورزش قهرمانی به دنبال حضور موفق در مسابقات و میادین ورزشی هستیم و با بومی‌سازی در ورزش به دنبال معرفی توانمندی ورزش اراک و ورزشکاران بومی و جوانان این شهر در کشور و جهان هستیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code