موضوعات
مرکزی

سهم استان از اعتبارات اشتغال روستایی

نویسنده:
سهم مرکزی از اعتبارات اشتغال روستایی یک هزار میلیارد ریال است که این امر توسعه اقتصادی استان را افزایش خواهد داد...
1396/07/19
سهم  مرکزی از اعتبارات اشتغال روستایی یک هزار میلیارد ریال است که این امر توسعه اقتصادی استان را افزایش خواهد داد.
به گزارش ایرنا، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در نشستی خبری با بیان مطلب فوق اظهارکرد:یک میلیارد و 500 میلیون دلار معادل 50 هزار میلیارد ریال اعتبار برای طرح اشتغالزایی روستایی در نقاط مختلف کشور اختصاص داده شد.
«عزیز فیلی» ادامه داد: این اعتبار از محل صندوق توسعه ملی و با رویکرد تثبیت میزان اشتغال و ایجاد اشتغال پایدار در کانون‌های روستایی پیش بینی شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار  با بیان این‌که تخصیص این منابع به زودی از سوی معاونت روستایی ریاست جمهوری به استان‌ها ابلاغ می‌شود، بیان کرد: تخصیص این اعتبار برای ایجاد اشتغال پایدار در روستا و در نهایت با هدف جلوگیری از مهاجرت جوانان روستایی به شهرهاست.
وی اضافه کرد: همزمان با ابلاغ این طرح، اعتباری بالغ بر 50 هزار میلیارد ریال نیز به عنوان تسهیلات از سوی بانک‌های عامل به سرمایه گذاران روستایی ارائه می‌شود.
فیلی اضافه کرد: علاوه بر این 30 هزار میلیارد ریال اعتبار نیز از سوی سازمان برنامه و بودجه به دستگاه‌های مختلف اجرایی برای اجرای طرح‌های اشتغالزایی و تقویت بنیه اقتصادی روستاییان به زودی ابلاغ می‌شود.
مدیرکل دفتر روستایی و امور شوراهای استان نیز در این نشست گفت: از ابتدای امسال تا پایان شهریور ماه 80 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی روستایی از سوی یکی از بانک‌های عامل به طرح‌های اشتغالزایی خرد روستایی در نقاط مختلف استان پرداخت شد.
«سعید فائض پور» افزود: مقدمات پرداخت 60 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی خرد روستایی نیز در دستور کار است که تا پایان مهرماه جاری به متقاضیان پرداخت می‌شود.
وی بیان کرد: پست بانک کشور نیز بر اساس قرارداد عاملیت با صندوق توسعه ملی و با هماهنگی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور اقدام به پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در مناطق روستایی کرده که عاملیت این بانک در استان به زودی10 میلیارد ریال تسهیلات کم بهره را به متقاضیان پرداخت
می‌کند. مدیرکل دفتر روستایی و امور شوراهای استانداری اضافه کرد: از ابتدای امسال تا پایان شهریور ماه5 طرح اشتغال زایی روستایی در بخش‌های صنعتی، معدنی، کشاورزی، صنایع تبدیلی و تکمیلی، خدمات و بازرگانی، کارگاه‌های صنعتی خانگی و طرح‌های گردشگری مشمول دریافت تسهیلات کم بهره شده است. سعید فائض پور گفت: طرح‌های اشتغالزایی که متقاضی بیش از 10 میلیارد ریال تسهیلات باشند، باید در کمیته تخصصی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری تعیین تکلیف شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code