موضوعات
مرکزی

حل مشکلات واحدهای تولیدی پیش از تبدیل به بحران

نویسنده:
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: از رئیس جمهوری و وزرای اقتصادی دولت انتظار می‌رود، مشکلات واحدهای تولیدی اراک به ویژه هپکو، آذرآب، واگن پارس و ماشین سازی را قبل از تبدیل شدن به بحران حاد با اقدامات ریشه‌ای حل کنند...
1396/07/19
 عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: از رئیس جمهوری و وزرای اقتصادی دولت انتظار می‌رود، مشکلات واحدهای تولیدی اراک به ویژه هپکو، آذرآب، واگن پارس و ماشین سازی را قبل از تبدیل شدن به بحران حاد با اقدامات ریشه‌ای حل کنند.
به گزارش ایسنا «سید مهدی مقدسی» در نطق میان دستور امروز  مجلس شورای اسلامی  گفت: در یک سال گذشته به طور مستمر به رئیس‌جمهوری، معاون اول و وزرای اقتصادی به صورت مکتوب و شفاهی درباره مشکلات شرکت‌های هپکو، آذرآب، واگن پارس و ماشین سازی اراک تذکر و پیشنهاد داده‌ام که کمیته‌ای ویژه با اختیار تام برای شناسایی مشکلات و رفع آنها تشکیل دهد تا مشکلات این کارخانه‌ها به بحران حاد تبدیل نشود.
نماینده اراک در مجلس افزود: این‌که بودجه صرف شود و مشکلات هم حل نشود، زیبنده نظام نیست. به همین دلیل از رئیس‌جمهور و وزرای اقتصادی دولت می‌خواهم مشکلات شرکت هپکو و آذرآب را به صورت ویژه حل کنند. بهتر است هپکو و آذرآب به صورت موقت به صندوق حمایت از دولت واگذار شوند تا شرایط بهتری برای واگذاری آنها به وجود آید.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس آمار عملکرد دولت در حوزه اشتغال در 6 ماه اول سال جاری را قابل دفاع ندانست و افزود: امسال انتظار داشتیم برنامه ششم موجب تحول در حوزه اشتغال شود. به همین دلیل از رئیس‌جمهوری و وزرای اقتصادی انتظار دارم در 6 ماه دوم جبران مافات کنند و به مردم شریف ایران و مقام معظم رهبری گزارش دهند.
مقدسی با بیان این‌که به تفکیک قوا اعتقاد دارم، متذکر شد: دولت اختیار انتصاب مدیرانش را دارد، اما برای اجرای خوب و قوی برنامه ششم توسعه، دولت باید در انتصاباتش دقت کند. وزیر کشور باید استاندارانی را انتخاب کند که مشکلات را حل کنند. نمایندگان وظیفه نظارت بر این وزارتخانه را دارند. از رئیس جمهوری در زمان انتخابات و دفاع از کابینه در مجلس حمایت کردم، اما مطالبه بحق مردم این است که افراد توانمند برنامه ششم را اجرا کنند. نمی‌خواهیم در کار دولت دخالت کنیم،اما وظیفه نظارتی ما ایجاب می‌کند که گوشزد کنیم مدیران قوی انتخاب شوند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری نور
تعدادی از سپرده گذاران موسسه مالی اعتباری نور در پی جابه جایی مبالغی از حساب خود، در مقابل شعبه این موسسه در اراک، حضور یافتند.
به گزارش ایرنا، بنا بر اعلام مشتریان این موسسه  مبالغی از حساب تعدادی از سپرده گذاران کسر شده که برای رفع شبهه به شعب این موسسه مراجعه شده است.
مدیرکل امور اقتصادی استانداری ضمن اعلام رفع هرگونه مشکل در حساب مشتریان این موسسه  اظهارکرد: سپرده گذاران نگرانی نداشته باشند و نقص پیش آمده به دلیل ایراد در سیستم نرم افزاری موسسه مالی و اعتباری نور بوده است.
«محمود نعمتی» افزود: این فرآیند به دلیل جابه جایی نرم افزار در سیستم اداری موسسه مالی و اعتباری نور اتفاق افتاده است و مشتریان هیچ گونه دل نگرانی نداشته باشند.
براساس اعلام روابط عمومی موسسه مالی و اعتباری نور، اختلال ایجاد شده به دلیل به روز رسانی حساب مشتریان رخ داده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code