موضوعات
مرکزی

تکذیب واگذاری پالایشگاه شازند به بخش خصوصی

نویسنده:
مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند واگذاری این واحد پالایشگاهی را به بخش خصوصی تکذیب کرد...
1396/06/22
 مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند واگذاری این واحد پالایشگاهی را به بخش خصوصی تکذیب کرد.
 «علی جمشیدی » در گفت و گو با ایرنا اظهارکرد: سیاست واگذاری واحدهای پالایشگاهی بر عهده دولت و منوط به تایید نمایندگان مردم در خانه ملت است و تا کنون هیچ خبر موثقی در این خصوص منتشر نشده است.
وی با بیان این‌که هم اکنون 10 پالایشگاه در کشور فعالیت می‌کنند، بیان کرد: 7 پالایشگاه در دولت دهم به طور کامل به بخش خصوصی واگذار شد، اما پالایشگاه‌های شازند و آبادان به علت تولیدات استراتژیک و متنوع همچنان تحت مدیریت دولت باقی ماند.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند بیان کرد: پالایشگاه ستاره خلیج فارس نیز که امسال به بهره برداری رسید زیر نظر سازمان بازنشستگان نفت و تامین اجتماعی است که به نوعی دولتی محسوب می‌شود.
وی بیان کرد: دولت تمایل دارد که 20 درصد سهام همه واحدهای پالایشگاهی به دولت برگردانده شود و 80 درصد نیز به بخش خصوصی واگذار شود که این مهم نیز نیازمند موافقت مجلس شورای اسلامی است.
جمشیدی بیان کرد: خبر واگذاری این واحد پالایشگاهی در برخی شبکه‌های مجازی صحت ندارد و هرگونه اخبار موثق از سوی رسانه‌های قابل اعتماد اطلاع رسانی می‌شود.
وی اضافه کرد: شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند با تولیدی روزانه 16 میلیون لیتر بنزین یورو 4، 12 میلیون لیتر نفت گاز، 4 میلیون لیتر نفت کوره، 3200 متر مکعب گاز مایع، 800 متر مربع پروپیلین، 400 تن گوگرد و 4میلیون لیتر سوخت هواپیما یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های پالایش نفت ایران است.
در روزهای اخیر در فضای مجازی استان اخباری مبنی برواگذاری شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) به بخش خصوصی منتشر شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code