موضوعات
مرکزی

تخصیص 820 میلیارد ریال برای اجرای آبیاری نوین در مرکزی

نویسنده:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: 820 میلیارد ریال از محل مصوبات سفر هیات دولت، امسال برای اجرای طرح‌های آبیاری نوین به این استان اختصاص یافت...
1396/05/21
  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان  گفت: 820 میلیارد ریال از محل مصوبات سفر هیات دولت، امسال برای اجرای طرح‌های آبیاری نوین به این استان اختصاص یافت.
«علی بابایی » در گفت  گو با ایرنا اظهارکرد : 1020 میلیارد ریال در سفر هیات دولت به استان   برای تجهیز و توسعه سامانه آبیاری نوین در اراضی کشاورزی این استان اختصاص داده شد که 480 میلیارد ریال این اعتبار سال گذشته تخصیص یافت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: اکنون  50 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان به سامانه آبیاری نوین تجهیز شده است که با تخصیص اعتبارات، بسیاری از زمین‌های کشاورزی استان به این سامانه تجهیز می‌شوند.
بابایی گفت: با توجه به سیاست‌های دولت تدبیر و امید و وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش بهره‌وری آب کشاورزی 80 درصد اعتبارات مورد نیاز اجرای طرح آبیاری نوین در اراضی کشاورزی از سوی دولت به صورت بلاعوض به کشاورزان پرداخت می‌شود.
وی ادامه داد: جهاد کشاورزی هیچ گونه محدودیتی برای پرداخت تسهیلات اجرای طرح آبیاری نوین در اراضی کشاورزی استان ندارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بیان کرد: با توجه به اعتبارات تخصیص‌یافته از محل صندوق توسعه ملی برای ایجاد فضاهای گلخانه ای و افزایش ضریب مکانیزاسیون، این سازمان برای پرداخت تسهیلات برای خرید ماشین آلات بخش کشاورزی و ایجاد گلخانه محدودیتی ندارد.
بابایی با یادآوری وجود برخی مشکلات نقدینگی در حوزه دامداری و دامپروری استان   در سال های گذشته افزود: بر این اساس امسال با پرداخت تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی و رونق تولید، مشکل این بخش برطرف می شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code