موضوعات
مرکزی

برگزاری جشن برداشت محصول در خنداب

نویسنده:
مدیر جهاد کشاورزی خنداب گفت: جشن برداشت محصول با محوریت محصولات انگور و هلو پایان هفته جاری در روستای اناج خنداب برگزار می‌شود...
1396/06/22
مدیر جهاد کشاورزی  خنداب گفت: جشن برداشت محصول با محوریت محصولات انگور و هلو پایان هفته جاری در روستای اناج خنداب برگزار می‌شود.
«محمد شمسی »در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: جشنواره برداشت محصول در روستای اناج  خنداب در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری  برگزار می‌شود.
وی با اشاره به این‌که این جشنواره به کلیه تولیدات باغی شهرستان همچون شلیل، گیلاس، گلابی، سیب، انگور و هلو  اختصاص دارد، افزود: انگور و هلو از محصولات شاخص هستند که سالانه تولید بالایی دارند. به همین دلیل در این جشنواره برداشت هلو و انگور به عنوان محصول شاخص جشن گرفته می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی خنداب بیان کرد: این جشنواره یک جشن بومی و محلی است. بر همین اساس برنامه‌های ترتیب داده شده شامل آیین‌ها و بازی‌های بومی، رقص شاشاکی، همایش باستانی‌کاران، اجرای موسیقی محلی و پذیرایی از میهمانان با پخت آش‌های سنتی و میوه‌های شهرستان است.
وی اضافه کرد: در کنار جشنواره مسابقات عکاسی از برداشت محصول، نقاشی کودکان با موضوع کشاورزی، جشنواره غذا و طبخ آبزیان ویژه بانوان و کارگاه آموزشی با محوریت احداث باغ‌های داربستی و تولید گل محمدی نیز ترتیب داده شده است.
شمسی با اشاره به برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های شهرستان در حوزه کشاورزی گفت: این نمایشگاه در 25 غرفه توانمندی‌های کشاورزی شهرستان و همچنین تجهیزات کشاورزی را به نمایش می‌گذارد و با توجه به فضای مناسب و مرکزیت باغ‌ها در روستای اناج، این منطقه برای برگزاری جشنواره انتخاب شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code