موضوعات
مرکزی

آمار ورزش زنان استان رضایتبخش نیست

نویسنده:
معاون امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: از هر 28 زن در استان یک نفر ورزش می‌کند که این آمار رضایتبخش نیست...
1396/05/22
 معاون امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: از هر 28 زن در استان یک نفر ورزش می‌کند که این آمار رضایتبخش نیست.
به گزارش ایرنا« فریبا محمدیان » در جمع نایب رئیسان هیات‌های ورزشی استان در محل اداره‌کل ورزش و جوانان این استان، اظهارکرد: براساس آمارهای موجود از هر 16 مرد در استان یک نفر ورزش می‌کند که دلایل این تفاوت فاحش ورزش مردان با بانوان باید از سوی کارشناسان ورزشی استان مشخص و برای اصلاح آن برنامه ریزی شود.
وی ادامه داد: سهم استان از جمعیت کشور 1/79 درصد است، اما سهم این استان در 3 بخش ورزشی تیم‌های ملی، مشارکت عمومی و اوقات فراغت به این میزان نیست که نیازمند رسیدگی است.
معاون امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان بیان کرد: ساعات نامناسب اختصاص سالن‌های ورزشی به بانوان، محدودیت‌های اجتماعی و کمبود سازه‌های ورزشی برای بانوان مهم ترین دلایل آمار پایین بانوان ورزشکار در تمام نقاط کشور است که حل این مشکلات در دستور کار وزارت ورزش و جوانان قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: در احکام برنامه ششم توسعه، سهم 27 درصدی مالیات بر ارزش افزوده باید در تکمیل فضاهای ورزشی، توسعه ورزش بانوان، ورزش همگانی و ورزش جانبازان و معلولان هزینه شود، بنابراین بانوان باید از حقوق خود در قانون کشور آگاه باشند و با حضور موثر در میادین ورزشی گامی اساسی در راستای جذب اعتبارات ورزش بانوان بردارند.
محمدیان با بیان اینکه ورزش بانوان در سطح بین المللی را رضایتبخش دانست و گفت: مدیران کل استانی باید ضمن توزیع عادلانه منابع ورزشی و تصدی گری بانوان در پست‌های مدیریتی، برای کشف و شکوفایی استعدادهای ورزشی بانوان حتی در روستاها تلاش مضاعف داشته باشند.
وی بیان کرد: رشد و پیشرفت ورزش بانوان حاصل کار تیمی و مدیریتی است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code