موضوعات
مرکزی

افزایش نرخ کرایه تاکسی تا قبل از صدور ابلاغیه تخلف است

نویسنده:
سرپرست سازمان مدیریت حمل و بار و نقل مسافر شهرداری اراک گفت:‌ افزایش نرخ تاکسی در اراک تا قبل از صدور ابلاغ نرخ جدید از سوی فرمانداری تخلف است...
1396/05/21
سرپرست سازمان مدیریت حمل و بار و نقل مسافر شهرداری اراک گفت:‌ افزایش نرخ تاکسی در اراک تا قبل از صدور ابلاغ نرخ جدید از سوی فرمانداری تخلف است.
«احمد میرمحمدی» در گفت‌وگو با  فارس   اظهار کرد: در سال جاری پیشنهادی مبنی بر افزایش نرخ کرایه تاکسی به شهرداری ارائه شد  و شهرداری نیز این پیشنهاد را به شورای اسلامی شهر اراک ارجاع داد و در نهایت این طرح به تصویب رسید.
وی بیان کرد: آخرین افزایش نرخ کرایه تاکسی مربوط به شهریورماه سال 95 با افزایش میانگین 15 درصدی نرخ کرایه تاکسی‌ها بود.
سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل و بار مسافر شهرداری اراک با بیان اینکه نرخ جدید کرایه تاکسی   برای تأیید به فرمانداری ارسال شده است، گفت: هنوز تأیید نهایی قیمت‌ها از سوی فرمانداری اعلام نشده و تا قبل از تأیید نرخ نهایی هرگونه افزایش قیمت از سوی رانندگان تخلف است.
میرمحمدی بیان کرد:‌ تا قبل از اعلام و ابلاغ رسمی افزایش نرخ کرایه تاکسی هیچ راننده‌ای نمی‌تواند طبق نرخ جدید کرایه دریافت کند.
وی ادامه داد: شهروندان در صورت مشاهده افزایش کرایه از سوی رانندگان تاکسی می‌توانند با شماره تلفن گویای 3817 و یا شماره پیامک  10007993 شکایت خود را اعلام کنند.
سرپرست سازمان مدیریت حمل و بار و نقل مسافر شهرداری اراک بیان کرد: همچنین افراد می‌توانند با حضور در کانکس‌های تاکسیرانی واقع در خیابان امیرکبیر، ‌خیابان محسنی،‌ خیابان حصار و میدان شورا مسئولان را از تخلفات رانندگان تاکسی آگاه کنند.
میرمحمدی اضافه کرد: در حال حاضر 2532 تاکسی در اراک وجود دارد که بیش از هزار دستگاه آن فرسوده محسوب می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه تاکسی‌های مدل 86 به پایین در طرح خودروهای فرسوده قرار می‌گیرند، افزود: از سال 95 تاکنون بیش از 370 تاکسی فرسوده از ناوگان حمل و نقل خارج و خودروهای نو جایگزین آنها شده‌اند.
به گفته وی طرح صدور کارت شناسایی رانندگان تاکسی نیز از سال 94 در اراک اجرا  شده است  و رانندگان موظف هستند کارت شناسایی خود را در تاکسی نصب کنند.
سرپرست سازمان مدیریت حمل و بار و نقل مسافر شهرداری اراک ادامه داد:‌ در صورت قابل رؤیت نبودن کارت شناسایی رانندگان تاکسی و در صورت بازدید بازرسان و یا شکایت شهروندان د راین راستا، راننده مورد نظر به کمیته انضباطی ارجاع داده می‌شود و برای آن جریمه نقدی لحاظ می‌شود و در نهایت ماشین به پارکینگ انتقال می‌یابد.
میرمحمدی در ادامه با اشاره به اینکه طرح نصب تابلو تبلیغاتی   روی باربند تاکسی‌ها نیز از 25 آذرماه سال گذشته در اراک اجر  شده است، افزود:‌ این طرح  برای درآمدزایی رانندگان تاکسی اراک اجرا شد و ماهانه بیش از 100 تابلو در باربندهای تاکسی اراک نصب می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code