موضوعات
مرکزی

افزایش قیمت مصالح ساختمانی در اراک

نویسنده:
رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی اراک گفت: قیمت انواع مصالح ساختمانی در این شهرستان به علت افزایش حامل‌های انرژی و مالیات از 10 تا 70 درصد افزایش یافت...
1396/06/22
 رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی اراک گفت: قیمت انواع مصالح ساختمانی در این شهرستان به علت افزایش حامل‌های انرژی و مالیات از 10 تا 70 درصد افزایش یافت.
«ولی الله علی محمدی » در گفت و گو با ایرنا کمبود نقدینگی در دست مردم و رکود در بازار ساخت و ساز مسکن را از دیگر عوامل صعود قیمت مصالح ساختمانی در اراک دانست.
وی اظهار کرد: نرخ انواع کالاهای فلزی مربوط به صنعت و ساختمان در هفته‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است. برای مثال هر کیلوگرم میلگرد 7 هزار ریال و تیرآهن و پروفیل 10هزار ریال و هر کیسه سیمان 20 هزار ریال افزایش قیمت داشته است.
علی محمدی گفت: افزایش قیمت برخی مصالح ساختمانی در بازار مصرف اراک، رکود و کندی را در ساخت و ساز رقم زده است و خریداران به عنوان مصرف کننده نهایی، بیشترین زیان ناشی از آن را می‌بینند.
وی افزود: رکود در بازار مسکن و کاهش ساخت و ساز زمینه افزایش قیمت هزینه‌های جاری را سبب شده است و عده زیادی از مصالح فروشان از ادامه فعالیت در این حرفه منصرف شده اند.رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی اراک گفت: 27 واحد مصالح ساختمانی اراک در سال جاری به علت نبود رونق کسب و کار، جواز کار خود را باطل کرده و 125 نفر بیکار شده اند.
علی محمدی افزود: ماهیت صنعت مسکن به گونه ای است که محرک اشتغال در حرفه‌های جانبی می‌شود،  بنابراین مسئولان باید توجه جدی به حل مشکلات این صنعت داشته باشند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code