موضوعات
مرکزی

اعضای شورای اسلامی ساوه انتخاب شدند

نویسنده:
با برگزاری انتخابات از بین نمایندگان شوراهای اسلامی شهر و روستاهای ساوه، اعضای شورای اسلامی این شهرستان انتخاب شدند...
1396/07/18
با برگزاری انتخابات از بین نمایندگان شوراهای اسلامی شهر و روستاهای ساوه، اعضای شورای اسلامی این شهرستان انتخاب شدند.
به گزارش ایسنا، در این انتخابات «علی بهاری‌فرد» از شورای اسلامی شهر آوه و «احمد حاج امینی» از شورای اسلامی  ساوه نامزد ریاست شورای این شهرستان شدند که علی بهاری فرد توانست با کسب 5 رای از 7 رای به مدت یک سال ریاست شورای اسلامی شهرستان ساوه را عهده دار شود.
دراین انتخابات« امرالله کارگر» از شورای اسلامی شهر غرق آباد به عنوان نایب رئیس شورای شهرستان و «علی حیدری» از شورای بخش نوبران به عنوان منشی انتخاب شدند.همچنین «حسام الدین شهیدی» نماینده شورای اسلامی شهر نوبران، «داوود علیشاهی» نماینده شورای اسلامی بخش مرکزی ساوه و «علی بسطام »و «احمد حاج‌امینی» به عنوان نمایندگان شورای اسلامی شهر ساوه به عنوان سایر اعضای شورای اسلامی شهر انتخاب شدند.
در ادامه «حسام الدین شهیدی» با رای اکثریت اعضا به عنوان نماینده شورای اسلامی شهرستان برای عضویت در شورای اسلامی استان  انتخاب شد.
 فرماندار ساوه هم در حاشیه برگزاری انتخابات برای تعیین هیات رئیسه شورای اسلامی ساوه اظهار کرد: شورای اسلامی این شهرستان عصاره‌ای از شوراهای اسلامی شهر و روستاهاست که به عنوان نمایندگان اعضای شوراها به مردم خدمت می‌کند.
«محمد بهاروند» افزود: همدلی و همراهی اعضای شورای اسلامی شهرستان با اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستاها موجب تسریع رفع نیازها و مطالبات مردم شده و پروسه خدمت‌رسانی را شتابان خواهد کرد.
وی گفت: شورای اسلامی شهرستان از نظر جایگاه بالاتر از شورای اسلامی شهر و روستاهاست و بالاتر از آن شورای استان و در نهایت شورای عالی استان‌ها متشکل از نمایندگان استانی در سطح ملی است.
فرماندار  اظهار کرد: در قانون پیش بینی شده است که نظارت بر عملکرد شوراهای اسلامی بر عهده شورای شهرستان است. از این رو اعضای شورای اسلامی شهرستان باید به درستی بر عملکرد شوراهای پایین دستی نظارت کنند.
وی خواستار مشارکت بیشتر شورای اسلامی شهرستان برای بهره‌برداری لازم از اختیارات قانونی و اهرم‌های نظارتی شد و افزود: هرچقدر تعامل شورای شهرستان با شوراهای پایین دستی بیشتر شود مشکلات و مطالبات مردم بهتر رصد می‌شود و برای برون رفت از آن راهکارهای عملی اتخاذ خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code