موضوعات
مرکزی

اختصاص 578 هکتار از اراضی ملی استان به طرح های توسعه

نویسنده:
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: 578 هکتار از اراضی ملی استان در 6 ماه نخست امسال برای توسعه صنعت، خدمات، کشاورزی، اشتغال و سرمایه گذاری اختصاص یافته است...
1396/07/19
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: 578 هکتار از اراضی ملی استان در 6 ماه نخست امسال برای توسعه صنعت، خدمات، کشاورزی، اشتغال و سرمایه گذاری اختصاص یافته است.«یوسف یوسفی » در گفت و گو با ایرنا اظهارکرد: 136 هکتار از این میزان اراضی برای توسعه کشاورزی و 442 هکتار آن برای توسعه طرح‌های صنعتی، خدمات و گردشگری تخصیص یافته است.
یوسفی ادامه داد: در این مدت بیشترین درخواست‌ها با مساحت حدود 203 هکتار در دلیجان و 149 هکتار در خمین بوده است.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از انعقاد قرارداد برای بهره برداری از طرح تولید برق از انرژی باد در آشتیان برای نخستین بار در سطح کشور خبر داد و گفت: این طرح در 800 هکتار از اراضی ملی این شهرستان ایجاد می‌شود.
یوسفی افزود: در 6 ماه نخست امسال 300 هکتار از اراضی ملی استان به منظور ایجاد طرح‌های تولید برق از انرژی خورشیدی مکان یابی و استعدادیابی شده است.

تعداد رشته‌های تحصیلی دانشکده علوم پزشکی خمین دو برابر می‌شود
سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات درمانی خمین گفت: تعداد کد رشته‌های تحصیلی این دانشکده تا 5 سال آینده به 2 برابر افزایش می‌یابد.
به گزارش ایرنا،دکتر «جواد جواهری » در جمع دانشجویان جدیدالورود دانشکده علوم پزشکی خمین اظهارکرد: اکنون 5 رشته هوشبری، پرستاری، علوم آزمایشگاهی، فوریت‌های پزشکی و اتاق عمل در این دانشکده فعال است که پیگیری اخذ مجوز راه اندازی رشته تغذیه نیز در دستور کار قرار دارد.
وی اظهارکرد: با ارتقای دانشکده پرستاری به دانشکده علوم پزشکی و تشکیل چارت سازمانی این دانشگاه 90 درصد از نظر آموزشی و صد درصد از نظر اعتباری از دانشگاه علوم پزشکی اراک جدا و مستقل شده است.وی اظهارکرد: تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید 375 دانشجو مشغول به تحصیل بودند که 127 دانشجو در سال تحصیلی جدید پذیرش شدند.دکتر جواهری گفت: مساحت فضای آموزشی دانشکده در5 سال گذشته با 4 هزار متر و زیر بنای 700 متر اینک به 16 هزار متر مربع با زیر بنای 3500 متر افزایش یافته است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code