موضوعات
مرکزی

اجرای طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی در استان

نویسنده:
بر اساس ابلاغ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی درکشور در حال اجراست. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با همسر غیرایرانی‌ کارت هویت می‌گیرند...
1396/06/22
بر اساس ابلاغ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی درکشور در حال اجراست. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان  گفت: فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با همسر غیرایرانی‌ کارت هویت می‌گیرند.
 «محمدتقی آبایی» در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد:: طی سال‌های‌ گذشته تعداد زیادی زن ایرانی با مردان غیر ایرانی ازدواج کرده‌اند که فرزندان آنها نمی‌توانند شناسنامه ایرانی بگیرند.وی توضیح داد‌: در حقیقت فرزندان این افراد فاقد هویت رسمی هستند و نمی‌توانند از حقوقی مشابه سایر همسالان خود بهره‌مند شوند.  آبایی گفت: با پیگیری‌های انجام شده لایحه ای به دولت ارائه شده‌ که بر مبنای آن قرار است برای این کودکان‌ کارت هویت صادر شود. وی در ادامه با اشاره به نحوه ثبت نام در طرح سرشماری زنانی‌ که با مردان غیر ایرانی ازدواج کرده اند، افزود: زنان ایرانی‌ که دارای همسر غیرایرانی هستند ابتدا باید کد ملی خود را به شماره سامانه پیامکی 2000195 ارسال‌ کنند.
آبایی توضیح داد: در مرحله دوم، کارشناسان وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با این زنان تماس می‌گیرند و درخصوص تعداد فرزندان و سال تولد آنها و سایر موارد از آنان سوال می‌کنند.
وی افزود: این زنان الزامی برای مراجعه به نهاد یا سازمانی ندارند و تنها باید به شماره اعلام شده برای این سرشماری پیامک بزنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code