موضوعات
لرستان

۱۰۷۱ طرح اقتصاد مقاومتی در لرستان اجرایی شد

نویسنده:
مسئول بسیج سازندگی لرستان از اجرایی شدن هزار و 71 طرح اقتصاد مقاومتی از هفته بسیج سال گذشته تاکنون در لرستان خبر داد...
1396/09/04
مسئول بسیج سازندگی لرستان از اجرایی شدن هزار و 71 طرح اقتصاد مقاومتی از هفته بسیج سال گذشته تاکنون در لرستان خبر داد.
به گزارش همشهری، سرهنگ «علی بیرانوند» به فعالیت‌های بسیج سازندگی در برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، مقابله با بحران ریز‌گردها، محرومیت‌زدایی و کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه اشاره و‌ عنوان کرد: از سال گذشته تاکنون 52 پروژه محرومیت‌زدایی از قبیل خانه بهداشت، خانه عالم و مسجد در مناطق محروم استان اجرایی شده که برای آنها ‌یک میلیارد و 668 میلیون تومان هزینه شده است.
بیرانوند با اشاره به بازسازی 150 مدرسه در مناطق محروم استان بیان کرد: در مدت مذکور 38 هزار و 400 نفر در اردوهای جهادی در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و خدمات‌رسانی از طریق بسیج سازندگی لرستان شرکت داشته‌اند.

اعلام برنامه های هفته بسیج در بروجرد
سرهنگ «مجید سوری» فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد هم از اجرای ۱۵۰ برنامه از سوی حوزه‎ها، پایگاه‎ها و ناحیه مقاومت در بروجرد خبر داد و گفت: برگزاری یادواره‎های شهدا، مسابقات فرهنگی و ورزشی، ارائه خدمات درمانی رایگان از سوی جامعه پزشکی و اعزام تیم‎های امدادی و بهداشتی به مناطق محروم بخش دیگری از برنامه‎های هفته بسیج را در بروجرد تشکیل داده است.
وی افزود: توزیع جهیزیه بین نوعروسان محروم و سبد غذایی بین محرومان، عطرافشانی قبور مطهر شهدا، افتتاح کارگاه‎های اقتصاد مقاومتی، دیدار با خانواده‎های زندانیان جرائم غیرعمد و حل بخشی از مشکلات آنها و دیدار با خانواده‎های معظم شهدا از دیگر برنامه‎های هفته بسیج در این شهرستان است.
این مسئول تصریح کرد: حضور در سه محله دره غریب، جهان آباد و دشت لاله به همراه دستگاه‎های اجرایی و با هدف رفع بخشی از مشکلات ساکنان این محلات، همچنین اجتماع عظیم ۳ هزار نفری بسیجیان در ۵ آذر ماه از دیگر برنامه‎های این هفته است.
سرهنگ سوری عنوان کرد: بسیح رویکرد جدید مردم‌محوری را در پیش گرفته و در این زمینه از ۵ آذر ماه گشت‎های محله‌محور در راستای ایجاد امنیت پایدار در محلات آغاز می‎شود. در قالب یکی از رویکرد‌های بسیج، ۲۲ گروه جهادی تشکیل شده که با حضور مستمر و مستقر به مدت ۵ سال در ۲۲ منطقه هدف شامل ۱۱منطقه هدف شهری و ۱۱منطقه روستایی در جهت محرومیت‎زدایی از این مناطق فعالیت می‎کنند.

افتتاح ۵ پایگاه مقاومت بسیج در الشتر
فرمانده سپاه ناحیه الشتر از افتتاح ۵ پایگاه مقاومت بسیج در الشتر خبر داد و گفت: بسیج مایه خیر و برکت و مظهر مردم‌سالاری دینی است. بر این اساس از همه نخبگان شهرستان سلسله دعوت می شود که با بسیج تعامل داشته باشند و اگر نظری دارند، بیان کنند. ما از حضور نخبگان جامعه و ارائه نظرات آنها در موضوعات مختلف استقبال می‌کنیم.
سرهنگ «محمود یوسفوند» با اشاره به افتتاح ۵ پایگاه بسیج اظهار کرد: از مهم‌ترین برنامه های هفته بسیج، تجمع بزرگ بسیجیان در ۵ آذرماه خواهد بود. در این روز اقتدار بسیجیان را به گوش جهانیان خواهیم رساند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code