موضوعات
لرستان

کشف 766 میلیون تومان کالای قاچاق در استان

نویسنده:
ماموران پلیس آگاهی و مبارزه با كالای قاچاق استان، 766 میلیون تومان کالای بدون مجوز را در شهرهای مختلف استان کشف و ضبط کردند...
1396/09/12
ماموران پلیس آگاهی و مبارزه با كالای قاچاق استان، 766 میلیون تومان کالای بدون مجوز را در شهرهای مختلف استان کشف و ضبط کردند.
به گزارش همشهری، فرمانده انتظامی استان در این رابطه از كشف تعدادی كالای خارجی قاچاق به ارزش 400 میلیون تومان در کوهدشت خبر داد و گفت: ماموران پلیس آگاهی و مبارزه با كالای قاچاق کوهدشت در جاده ترانزیتی جنوب به غرب و شمال‌غربی كشور در حوزه استحفاظی پاسگاه بلوران این شهرستان، 8 دستگاه خودرو سبک و سنگین (كامیون باری، اتوبوس و سواری) را توقیف کردند. سردار «حاجی‌محمد مهدیان‌نسب» افزود: در بازرسی از خودرو‌های توقیفی تعدادی ماشین لباسشویی، یخچال، وسایل صوتی، تصویری و تلویزیون ال‌ای‌دی، انواع پتو، ساعت مچی، لامپ، لنت خودرو و چای خارجی قاچاق فاقد مجوز گمرکی كشف و 8 نفر دستگیر شدند. متخلفان با تشكیل پرونده برای سیر مراحل قانونی راهی مراجع قضایی شدند. این مسئول همچنین از توقیف یك دستگاه کامیون کشنده و كشف کابل برق خارجی قاچاق به ارزش 300 میلیون تومان در الیگودرز خبر داد و عنوان کرد: ماموران ایست و بازرسی خمه الیگودرز حین كنترل خودرو‌های عبوری به یك کامیون کشنده مشكوك و بلافاصله با هماهنگی مقام قضایی آن را توقیف كردند. در بازرسی از خودرو مذكور مقدار 247 هزار و 430 متر انواع کابل برق خارجی قاچاق فاقد مجوز گمركی کشف و یک نفر دستگیر شد.
سرهنگ «سلطان‌مراد زارع» فرمانده انتظامی چگنی نیز از کشف تعدادی لوازم برقی قاچاق در شهرستان خبر داد و گفت: گشت انتظامی بخش ویسیان در محور اصلی به یک دستگاه خودرو نیسان كه به سمت خرم آباد در حال عبور بود مظنون شدند و طی هماهنگی با مقام قضایی آن را توقیف کردند‌. در بازرسی از خودرو مذکور تعدادی لوازم برقی قاچاق شامل تلویزیون، یخچال فریزر دوقلو و چرخ گوشت كشف و یک نفر دستگیر شد. كارشناسان ارزش محموله قاچاق را 21 میلیون تومان اعلام کردند و متهم پس از تشكیل پرونده برای طی کردن مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.
سرهنگ «کرم مرادی» جانشین انتظامی دلفان هم از كشف دو محموله قاچاق در این شهرستان خبر داد و عنوان کرد: با توقیف و بازرسی دو دستگاه خودرو، تعداد هزار و 543 قلم لوازم آرایشی، بهداشتی و 112 تخته پتو خارجی قاچاق فاقد مجوز گمرکی کشف و دو نفر دستگیر شدند. کارشناسان ارزش کالاهای خارجی قاچاق مکشوفه را 45 میلیون تومان اعلام کردند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code