موضوعات
لرستان

کاهش ۹۰ درصدی بارندگی‌ها در لرستان

نویسنده:
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان از کاهش ۹۰ درصدی بارندگی‌ها در این استان خبر داد...
1396/09/01
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان از کاهش ۹۰ درصدی بارندگی‌ها در این استان خبر داد. به گزارش همشهری «رضا میرزایی» با اشاره به اینکه تا‌کنون میزان بارندگی‌های لرستان حدود 5 میلی متر بوده است، اظهار کرد: این میزان نسبت به دوره مشابه سال قبل ۷۴ درصد و نسبت به میانگین آمار بلند مدت حدود ۹۰ درصد کاهش یافته است.
وی افزود: کاهش ذخایر استان در سطح آب‌های زیر‌زمینی در سال‌های گذشته، شروع دیر‌هنگام بارندگی‌ها در سال جاری و کاهش آنها اثرات منفی زیادی بر منابع آبی لرستان طی امسال گذاشته است. در این راستا از کشاورزان استان تقاضا داریم با شرکت آب منطقه‌ای حداکثر همکاری را داشته باشند و از کاشت گونه‌های آبدوست به طور جدی خود‌داری کنند.

کاهش تولید گندم و جو دیم در لرستان
«کیانوش حمیدیان» مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی لرستان هم با اشاره به کاهش میزان بارندگی از کاهش 15 درصدی تولید گندم و جو دیم در استان خبر داد و گفت: امسال 16 هزار و 700 تن گندم از کشاورزان خریداری شده که این میزان در سال گذشته 25 هزار تن بوده است و در صورت ادامه روند کاهش بارندگی‌ها شاهد رشد منفی 50 درصدی در تولید گندم و جو در استان خواهیم بود. وی افزود: از زمان شروع کشت پاییزه محصولات کشاورزی در استان، تاکنون 7 هزار و 180 هکتار گندم آبی و 76 هزار و 911 هکتار گندم دیم کشت شده است. به گفته حمیدیان طبق برنامه‌های پیش بینی شده 55 هزار هکتار گندم آبی و 195 هزار هکتار گندم دیم در این استان امسال زیر کشت می‌رود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code