موضوعات
لرستان

کاهش استفاده از وسایل نقلیه عمومی در لرستان

نویسنده:
استفاده از اتوبوس‌های شهری از لحاظ اقتصادی به‌صرفه است و هزینه کمتری برای مسافران دارد اما در این میان باید به منظور رفاه حال شهروندان و تردد راحت‌تر آنها وسایل نقلیه عمومی و شهری هم از امکانات و خدمات مورد نیاز بهره‌مند باشند تا استقبال عمومی در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی افزایش یابد...
1396/06/14
استفاده از اتوبوس‌های شهری از لحاظ اقتصادی به‌صرفه است و هزینه کمتری برای مسافران دارد اما در این میان باید به منظور رفاه حال شهروندان و تردد راحت‌تر آنها وسایل نقلیه عمومی و شهری هم از امکانات و خدمات مورد نیاز بهره‌مند باشند تا استقبال عمومی در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی افزایش یابد. فرسودگی تجهیزات ناوگان تاکسیرانی و اتوبوسرانی، کمبود وسایل حمل و نقل و تاخیر در جابجایی مسافران از مهم‌ترین عواملی است که منجر به کاهش استفاده از وسایل نقلیه عمومی می‌شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی خرم‌آباد در این باره گفت: وسایل نقلیه عمومی در شهر خرم‌آباد، نیاز شهروندان را جوابگو نیست، اما باید فرهنگ استفاده هرچه بیشتر از وسایل حمل و نقل عمومی در جامعه ترویج شود. ضرورت دارد به سمتی حرکت کنیم که استفاده از وسایل نقلیه عمومی، به ویژه تاکسی بین مردم رواج یابد.
«محمد فتحی‌بیرانوند» افزود: ۱۱۰ دستگاه اتوبوس در لرستان داریم که عهده‌دار جابه‌جایی مردم در سطح شهر هستند. در حال حاضر هم اقدام به ساماندهی هزار دستگاه وسیله نقلیه شخصی کرده‌ایم تا کمبود وسایل نقلیه عمومی در زمینه تاکسی‌ها جبران شود.
وی تاکید کرد: با وجود همه مزایایی که استفاده از وسایل نقلیه عمومی دارد برخی مشکلات باعث شده که شهروندان رغبتی برای استفاده از آنها نداشته باشند. شهروندان به دلیل اینکه وسایل نقلیه دیر حرکت می‌کنند و تا زمان تکمیل شدن ظرفیت باید منتظر بمانند، گلایه‌مند هستند. آنان استفاده از خودروهایی غیر از ناوگان حمل و نقل عمومی را ترجیح می‌دهند.
فتحی‌بیرانوند یکی دیگر از دلایل استقبال نکردن شهروندان در استفاده از وسایل نقلیه عمومی را فرسودگی این وسایل عنوان کرد و گفت: البته علاوه بر گلایه شهروندان، رانندگان وسایل نقلیه عمومی هم دارای مشکلاتی هستند که برای رفع آنها اقداماتی را در دستور کار داریم. یکی از مشکلات جدی آنها مسافربر‌های شخصی هستند. ساماندهی مسافربرهای شخصی در دستور کار سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی قرار دارد.  
این مسئول به بیمه رانندگان هم اشاره کرد و افزود: با شرکت‌های معتبر بیمه مذاکراتی داشته و تفاهمنامه‌هایی را هم با بیمه تکمیلی منقعد کرده‌ایم. قرار است با مبلغ ۵۰ هزار تومان، رانندگان وسایل نقلیه و خانواده‌های آنها از بیمه تکمیلی بهره‌مند شوند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code