موضوعات
لرستان

پیمانکار طلبکار؛ عامل بهره‌برداری نشدن از بیمارستان آیت‎الله بروجردی

نویسنده:
نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی عمده‌ترین دلیل بهره‎برداری نشدن بیمارستان آیت‎الله بروجردی را تحویل ندادن ساختمان بیمارستان از سوی پیمانکار عنوان کرد...
1396/06/15
نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی عمده‌ترین دلیل بهره‎برداری نشدن بیمارستان آیت‎الله بروجردی را تحویل ندادن ساختمان بیمارستان از سوی پیمانکار عنوان کرد.
به گزارش ایسنا «عباس گودرزی» گفت: ساختمان بیمارستان با پیگیری‎های انجام شده در سال 95 و اوایل امسال به پایان رسیده است. بخش عمده‎ای از تجهیزات هم با پیگیری‌ها آماده شده است. فقط سی‌تی‌اسکن و ام‌آر‌آی آن باقی مانده که با وزیر بهداشت در میان گذاشته شده و طی چندماه آینده تحویل داده می‎شود.
گودرزی افزود: چیزی که باعث شد در هفته دولت این بیمارستان به بهره‎برداری نرسد، این بود که اصرار داشتیم بیمارستان به صورت ناقص افتتاح نشود. علت عمده بهره‎برداری نشدن آن، تحویل ندادن موقت ساختمان بیمارستان از سوی پیمانکار به علوم پزشکی استان است. پیمانکار مطالبات زیادی از وزارت راه طلب دارد و لازم است وزارت راه و شهرسازی بخشی از مطالبات پیمانکار را پرداخت کند. در حال حاضر این مساله از سوی وزیر راه و شهرسازی پیگیری شده و قرار است بخشی از مطالبات پرداخت شود.
وی تاکید می‌کند: امیدواریم با پیگیری‌هایی که صورت می‎گیرد بخش دیگری از مطالبات پیمانکار پرداخت و ساختمان بیمارستان تحویل موقت شود تا هرچه زودتر به بهره‎برداری برسد.

موافقت مشروط با اجرای پروژه راه‌آهن
یک مسئول در اداره کل حفاظت محیط‌زیست لرستان از توافق برای اجرای پروژه راه‌آهن به شرط اصلاح خبر داد.
«مجتبی آهور» به ایسنا گفت: راه‌آهن یکی از پروژه‌های زیربنایی بوده و از ضروریات است، اما راه‌آهن استان قدیمی و فرسوده است و تخریب بالایی دارد. اگر بخواهیم این مسیر را بازسازی کنیم، به هزینه بالایی نیازمند است و تعمیر و توسعه آن به صرفه نیست. اگر هم آن را به حال خود رها کنیم، خطرهای زیادی دارد.
آهور از برنامه‌ریزی برای احداث راه‌آهن جدید خبر داد و افزود: این راه‌آهن از مسیرهای جنگلی و بکر عبور می‌کند که ارزیابی‌های زیست‌محیطی آن انجام شده است. البته اداره حفاظت محیط‌زیست با انجام این پروژه به شرط اعمال برخی اصلاحات موافق کرده است.
آهور تاکید کرد: با انجام این پروژه از حجم بالای ترافیک کاسته شده و ایمنی نیز افزایش می‌یابد.

سینما استقلال؛ میزبان جشنواره بین‌المللی فیلم سبز  
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان از برگزاری ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران در این استان با همکاری بین بخشی دستگاه‌های دولتی و سازمان‌های مردم‌نهاد خبر داد.
به گزارش همشهری «مهرداد فتحی بیرانوند» گفت: ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران با هدف فرهنگ‌سازی به منظور حفاظت از محیط‌زیست همزمان با سراسر کشور از 18 تا 24 شهریورماه به مدت یک هفته در سینما استقلال خرم‌آباد برگزار می‌شود. این جشنواره با هدف شناسایی و نمایش عمومی بهترین آثار سینمایی و هنرهای تجسمی مرتبط با حفاظت محیط‌زیست و منابع طبیعی در سطح ملی و بین‌المللی و به منظور ارتقای آگاهی عمومی و فرهنگسازی در حوزه محیط زیست برگزار می‌شود.
فتحی بیرانوند بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ترتیبی اتخاذ شده که تمام اقشار جامعه از این ظرفیت ایجاد شده در خصوص تبیین فرهنگ زیست‌محیطی استفاده کنند.
ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code