موضوعات
لرستان

پلمب 30 واحد غیر‌مجاز کشتار دام و طیور

نویسنده:
رئیس اداره نظارت بربهداشت عمومی کل دامپزشکی لرستان از پلمب 30 واحد غیر‌مجاز کشتار دام و طیور خبر داد...
1396/05/21
رئیس اداره نظارت بربهداشت عمومی کل دامپزشکی لرستان از پلمب 30 واحد غیر‌مجاز کشتار دام و طیور خبر داد. «مصطفی زبردست» در گفت‌وگو با فارس با اشاره به کشتار روزانه دام‌های سبک و سنگین اظهار کرد: روزانه به طور میانگین 752 راس دام سبک و 125 راس دام سنگین در استان کشتار می‌شود.
کشتارگاه دام در شهرستان‌های خرم‌آباد، کوهدشت، الیگودرز و بروجرد صنعتی و در سایر شهرستان‌ها سنتی است که البته شهرستان‌های نورآباد و الشتر در حال تکمیل زیرساخت‌ها برای احداث کشتارگاه صنعتی هستند.  زبردست در خصوص میزان کشتار طیور عنوان کرد: به طور متوسط روزانه 40 هزار قطعه طیور در استان کشتار شده که نیاز استان را فراهم می‌کند. در سطح لرستان 10 کشتارگاه فعال صنعتی طیور وجود دارد و به دنبال توسعه زیرساخت‌ها در راستای افزایش خطوط و صادرات مرغ لرستان به بازار کشورهای منطقه هستیم.
این مسئول با تاکید بر خرید فراورده‌های دامی و طیور از مراکز مجاز، افزود: چنانچه هموطنان محصولات دامی خود را از مراکز مجاز و همچنین کشتارگاه‌های مورد تایید سازمان دامپزشکی خریداری کنند هیچ مشکل بهداشتی و شرعی آنان را تهدید نخواهد کرد.
گاهی کشتار و عرضه گوشت آلوده سبب اشاعه بیماری‌های لاعلاج و سخت می‌شود. بر این اساس از ابتدای سال تا‌کنون 30 واحد غیر‌مجاز که اقدام به تهیه و کشتار دام و طیور کرده‌اند، پلمب شده‌اند. پرونده 21 واحد دیگر نیز در دست بررسی است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code