موضوعات
لرستان

پروژه‌های بلاتکلیف بروجرد به سرانجام می‌رسند

نویسنده:
استاندار در حاشیه بازدید از پروژه‌ها و صنایع بروجرد از تلاش برای افزایش اعتبارات و تعیین تکلیف آنها خبر داد. به گزارش مهر «سید‌موسی خادمی» با اشاره به سد آبسرده بروجرد گفت: این پروژه یکی از سدهای مهم استان بوده که برای تامین آب شرب و صنعت بروجرد به بهره‌برداری خواهد رسید...
1396/09/11
استاندار در حاشیه بازدید از پروژه‌ها و صنایع بروجرد از تلاش برای افزایش اعتبارات و تعیین تکلیف آنها خبر داد. به گزارش مهر «سید‌موسی خادمی» با اشاره به سد آبسرده بروجرد گفت: این پروژه یکی از سدهای مهم استان بوده که برای تامین آب شرب و صنعت بروجرد به بهره‌برداری خواهد رسید.
خادمی با بیان اینکه این سد دارای پیشرفت ۳۰ درصدی است، عنوان کرد: این سد امسال اعتبار دارد و سال آینده نیز به دنبال این خواهیم بود که اعتبارات آن را افزایش دهیم.
وی با بیان اینکه حجم منابعی که به پروژه تزریق شده نسبت به نیاز پروژه پایین است، افزود: البته این یک مشکل کلی در کشور بوده و باید تلاش کنیم که سال آینده اعتبارات بیشتری به این سد اختصاص دهیم. امسال نیز 6 میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار ملی و ۱۳ میلیارد تومان نیز از محل اعتبارات توازن منطقه‌ای به این پروژه اختصاص پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه تاکنون نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای سد آبسرده بروجرد هزینه شده، تصریح کرد: امیدواریم که سال آینده بتوانیم این اعتبارات را بیشتر کنیم.

اجرای طرح توسعه نساجی بروجرد
خادمی با اشاره به واحد رنگرزی نساجی بروجرد عنوان کرد: برای این پروژه نیز از سوی سرمایه‌گذار ۲۰ میلیارد تومان هزینه شده و آماده بهره‌برداری است. این طرح یکی از پروژه‌های خوب شهرستان محسوب می‌شود؛ چرا که سرمایه‌گذار این طرح اهلیت لازم را دارد و منابع مالی آن را نیز تامین کرده است.
استاندار با اشاره به کارخانه نساجی بروجرد بیان کرد: این واحد نماد شهرستان بروجرد بوده و در حال حاضر حدود ۸۵۰ نفر در این واحد مشغول به فعالیت هستند.
این مسئول با بیان اینکه این واحد نیز مانند بقیه واحدهای نساجی در کشور مشکلاتی دارد و نتوانسته با تکنولوژی روز خود را سازگار کند، ادامه داد: در این زمینه در بخش ریسندگی، بافندگی و رنگرزی یک طرح توسعه دارد که در قالب آن تجهیزات جدیدی وارد شد. بانک ملی نیز قول مساعد داده که تسهیلات و سرمایه در گردش را برای اجرای طرح توسعه این واحد اقتصادی پرداخت کند. اگر این امر محقق شود می‌توان ظرفیت اشتغال و تولید را در این واحد به 2 برابر رساند.

افتتاح پروژه پل «شهدای دانش آموز» تا سال آینده
استاندار با اشاره به پروژه عمرانی پل «شهدای دانش آموز» در بروجرد تصریح کرد: این پروژه به رغم مزاحمت‌هایی که برای مردم ایجاد کرده، مدتی است ناتمام مانده و جزو پروژه‌هایی بوده که ما آن را به عنوان پروژه خاص در استان تعریف کرده‌ایم.
وی با بیان اینکه این پروژه 4 میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار دارد، گفت: دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان دیگر نیز به این پروژه تخصیص داده‌ایم و باید طی سال آینده آن را به بهره‌برداری برسانیم؛ چرا که به این شکل باقیماندن آن زیبنده نیست.

افتتاح بیمارستان آیت الله بروجردی در دهه فجر امسال
خادمی با اشاره به بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی آیت‌الله بروجردی بیان کرد: کار در این بیمارستان تمام و بیش از ۹۰ درصد تجهیز آن در بخش‌های اصلی و خدمات چهار‌گانه به طور کامل انجام شده است.
وی با بیان اینکه تجهیز بخش‌هایی مانند اتاق عمل و خرید دستگاه «سی‌تی‌اسکن» و «ام‌آر‌آی» باقیمانده است، افزود: مقرر شده که برای رفع این مشکلات استانداری و همچنین نمایندگان بروجرد در مجلس شورای اسلامی در وزارتخانه پیگیری کنند.
استاندار با تاکید بر اینکه امیدواریم این بیمارستان تا دهه فجر امسال به طور کامل تکمیل و تحویل مردم داده شود، افزود: تلاش ما این بوده که به موقع این بیمارستان افتتاح شود.

آغاز فعالیت کارخانه خودروسازی بروجرد تا اسفند
خادمی با اشاره به پروژه سد شهید بروجردی بیان کرد: این پروژه برای تامین آب شرب شهر بروجرد در حال اجراست؛ چرا که این شهر آب پایدار ندارد. این پروژه تخصیص آب داشت، اما به دلایل مختلف متوقف و اعتبارات آن نیز مسدود شده بود.
وی با بیان اینکه در پیگیری‌هایی که از طریق وزارت نیرو صورت گرفته، از حالت مسدودی خارج می‌شود و منابع هم خواهد داشت، افزود: در سال ۹۷ برای این پروژه اعتبار اختصاص پیدا خواهد کرد.
استاندار با اشاره به طرح سیلیکون متال در بروجرد هم تصریح کرد: بخشی از کار این طرح شروع شده و به دنبال واگذاری معدن و زمین‌های مورد نیاز برای انجام کار در آن هستیم. در آینده نزدیک با توجه به مذاکره با سرمایه‌گذار خارجی کارهای عملیاتی اصلی شروع می‌شود. به دنبال این هستیم که شهرک صنعتی سیلیکون متال را در این شهرستان ایجاد کنیم.
خادمی با اشاره به کارخانه خودرو‌سازی بروجرد نیز عنوان کرد: مقرر است که در این کارخانه ماشین فوتون مونتاژ شود، چون زیر‌ساخت اولیه خط تولید آن آماده شده و طبق برنامه‌هایی که سرمایه‌گذار اعلام کرده، قرار است تا اسفند ماه تولید شروع و این کارخانه به نماد توسعه استان تبدیل شود.

    احداث فرودگاه بروجرد با حضور بخش خصوصی
استاندار آخرین خبرها از روند احداث فرودگاه بروجرد را بیان کرد. «سیدموسی خادمی» با بیان اینکه فرودگاه یکی از عناصر اصلی در منطقه ویژه محسوب می‌شود، عنوان کرد: منابع اعتباری این طرح کم است و آنچه از سوی دولت پرداخت می‌شود تنها برای تملک اراضی است.
خادمی با اشاره به اینکه احداث و سرمایه‌گذاری این فرودگاه از سوی بخش خصوصی انجام می‌شود، ادامه داد: امسال تلاش می‌کنیم از منابع ملی یا منابع استانی اعتبار لازم را اختصاص دهیم تا تملک اراضی هر چه زودتر انجام شود. از سوی دیگر با سرمایه‌گذار باید برنامه‌ای تنظیم کنیم که در سرمایه‌گذاری خود موفق باشد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code