موضوعات
لرستان

پرورش و تکثیر اسب‌های اصیل لرستان در فرانسه

نویسنده:
اواخر آبان ماه سال جاری اسب‌های اصیل لرستانی به منظور پرورش و تکثیر به کشور فرانسه اعزام خواهند شد...
1396/06/22
اواخر آبان ماه سال جاری اسب‌های اصیل لرستانی به منظور پرورش و تکثیر به کشور فرانسه اعزام خواهند شد. به گزارش فارس «فرشید مرادی» رئیس هیات سوارکاری لرستان با بیان اینکه صنعت اسب، امروز در سراسر جهان حرف اول را زده، اظهار کرد: سرمایه‌گذاری روی اسب بسیار سود‌آور بوده و بر همین اساس اقدامات خوبی در این راستا در استان در حال انجام است. لرستان 2 هزار اسب بومی و اصیل دارد که از این تعداد 250 رأس آن شناسنامه‌دار هستند. در چند سال اخیر نسبت به شناسایی هر چه بیشتر اسب‌های استان تلاش فراوانی شده است. مرادی با اشاره به اینکه فدراسیون سوارکاری روی صنعت اسب استان نظر مساعدی داشته بیان کرد: اکثر تولیدکنندگان و پرورش‌دهندگان اسب واقفند که لرستان شرایط و اقلیم مناسبی در این زمینه دارد. بر این اساس یکی از برنامه‌های جدی در دستور کار هیات سوارکاری لرستان، تعیین تکلیف و اصلاح نژاد اسب‌های منطقه است. به‌منظور پرورش و تکثیر نژادهای اصیل عرب لرستان، «امانوئل سیزاک» مشاور ژنتیک مزرعه الشغب به استان آمده و طی چند روز آینده از باشگاه‌ها و مراکز پرورش اسب دیدن خواهد کرد. وی از اعزام اسب‌های اصیل لرستانی به فرانسه خبر داد و گفت: با توجه به توافقات حاصل‌شده، اواخر آبان ماه شاهد اعزام اسب‌های اصیل لرستانی به فرانسه هستیم که این مهم، انقلابی بزرگ در زمینه اسب‌های استان خواهد بود.

طرح « زاگرس از کوه تا کویر» اجرا می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از انعقاد تفاهم‌نامه «زاگرس از کوه تا کویر» بین این استان و اصفهان خبر داد. به گزارش ایسنا«غلامرضا سلیمانی» گفت: این تفاهم‌نامه با هدف هم‌افزایی و استفاده بیشتر از ظرفیت‌های گردشگری، تاریخی، طبیعی و... بین لرستان و اصفهان منعقد می‌شود. لرستان در این زمینه ظرفیت‌های خوبی دارد و امیدواریم در راستای رونق صنعت توریسم و عملیاتی شدن این طرح بتوانیم گام‌های خوبی برداریم.
وی اجرای این تفاهم‌نامه را هم‌افزایی بین استان‌های زاگرس‌نشین عنوان کرد و افزود: رشد گردشگر، ایجاد زیرساخت‌های گردشگری مطمئن و کمک به رایگان شدن صدور پروانه ساخت هتل در استان‌ها از جمله دستاوردهای اجرایی این طرح بین استان‌های زاگرس‌نشین است. با اجرای این تفاهم‌نامه گردشگرهایی که به اصفهان می‌آیند از جاذبه‌های لرستان هم دیدن خواهند کرد و می‌توانیم آنها را بیشتر معرفی کنیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code