موضوعات
لرستان

ورزش‌های همگانی در خرم‌آباد توسعه می‌یابد

نویسنده:
شهردار خرم‌آباد گفت: نگاه شهرداری خرم‌آباد به توسعه ورزش‌های همگانی مانند کوهنوردی و پیاده‌روی خانوادگی است...
1394/10/01
شهردار خرم‌آباد گفت: نگاه شهرداری خرم‌آباد به توسعه ورزش‌های همگانی مانند کوهنوردی و پیاده‌روی خانوادگی است.
به گزارش همشهری، «یحیی عیدی بیرانوند» افزود: نگاه شهرداری به توسعه ورزش‌های همگانی معطوف است و در این باره در نظر داریم مردم به ورزش‌های عمومی از قبیل کوهنوردی، پیاده‌روی خانوادگی و دوچرخه‌سواری گرایش پیدا کنند.

کامل‌ترین سالن ورزشی شهر
عیدی بیرانوند در بخش دیگری از صحبت هایش به افتتاح سالن ورزشی شهید علی آشناگر اشاره کرد و گفت: این سالن ورزشی کامل‌ترین سالن ورزشی شهر خرم آباد است.
وی ادامه داد: این سالن ورزشی 750 مترمربع زیربنا دارد و دارای 4 سالن کشتی، بدن‌سازی، ایروبیک و ژیمناستیک است و برای ساخت آن 300 میلیون تومان هزینه شده است.

تجهیز 2 سالن ورزشی در سال‌جاری
شهردار خرم‌آباد بااشاره به این‌که امسال 2 سالن ورزشی توسط شهرداری تجهیز شده است، عنوان کرد: برای راه‌اندازی سالن شهید حشمت‌الله بیرانوند در پارک نسترن یک میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شده است.
وی در مورد ساخت سالن شهرداری خرم‌آباد بیان کرد: این سالن 250 مترمربع زیربنا دارد و برای ساخت و تجهیز آن حدود 250 میلیون تومان هزینه شده است.
سالن ورزشی پهلوان شهید علی آشناگر با حضور فرماندار، شهردار، اعضای شورای شهر خرم‌آباد و جمعی از مسئولان این شهرستان افتتاح شد.

نقش موثر شهرداری در ساخت سالن‌های ورزشی
عضو شورای شهر خرم‌آباد در ادامه با اشاره به این‌که ورزش سبب نشاط، شادابی و موفقیت انسان می‌شود، عنوان کرد: تجهیز و راه‌اندازی این‌گونه سالن سبب ایجاد انگیزه برای جوانان ما می‌شود که در این میان نقش شهرداری در ساخت سالن‌های ورزشی می‌تواند مؤثر باشد.
به گزارش همشهری، «رضا بیرانوند» افزود: با کمک شهرداری، اداره تربیت‌بدنی و خیران می‌توان ورزش را به محلات شهر کشاند.

لزوم راه اندازی سالن ورزشی در هر محله
بیرانوند بیان کرد: همان‌ طور که یک محله نیاز به امکاناتی مانند فضای سبز دارد، لازم است در هر محله یک سالن ورزشی برای ورزش جوانان راه‌اندازی شود.
وی همچنین به کمبود تجهیزات ورزشی در مدارس شهر خرم‌آباد اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که مدارس شهر خرم‌آباد تجهیزات محدودی دارند، نمی‌توان به‌ صورت حرفه‌ای برای ورزش برنامه‌ای داشت و آموزش و پرورش می‌تواند به این موضوع ورود پیدا کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code