موضوعات
لرستان

نقص فنی سالن اسکواش خرم‌آباد رفع نشده است

نویسنده:
رئیس هیات اسکواش لرستان از برطرف نشدن نقص فنی سالن اسکواش خرم‌آباد و مشکلات در برگزاری تمرین در این سالن خبر داد...
1396/06/22
رئیس هیات اسکواش لرستان از برطرف نشدن نقص فنی سالن اسکواش خرم‌آباد و مشکلات در برگزاری تمرین در این سالن خبر داد.
به گزارش همشهری «محمود داودی‌نژاد» گفت: با وجود مکاتبات فراوان فدراسیون و هیات اسکواش لرستان با دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان استان هنوز مشکل فنی و نقایص سالن اختصاصی اسکواش خرم‌آباد برطرف نشده است. این هیات با وجود حضور در لیگ دسته اول اسکواش کشور نمی‌تواند در مسابقات مختلف میزبان مسابقات لیگ و حتی قهرمانی کشور در استان باشد.
وی افزود: امیدواریم با مساعدت اداره کل ورزش و جوانان استان مشکلات فیزیکی این سرمایه عظیم لرستان که پس از 6 سال با اعتباری بالغ بر 400 میلیون تومان برای ساخت آن هزینه شده، برطرف شود.
رئیس هیات اسکواش لرستان با بیان اینکه با خصوصی‌سازی ورزش در حال حاضر موافق نیست، عنوان کرد: اماكن ورزشی باید در اختیار هیأت‎ها باشد نه بخش خصوصی زیرا آنها به دنبال درآمد‌زایی هستند. با این رویه پیشرفت و گسترش ورزش معنای واقعی خود را از دست می دهد. هیات‎های ورزشی در لرستان، نیاز به امكانات و اعتبارات مناسب دارند تا برای توسعه ورزش بتوانند قدم‎های محكم و بلندی بردارند. وی افزود: تیم‎های تحت پوشش ما به سالن نیاز دارند و برای برگزاری مسابقات و اردوها ناچاریم از تنها سالن اسکواش استان که از نظر فنی هم دارای اشکال است، استفاده کنیم. در برخی مواقع به دلیل اجاره‎های بالا و كمبود اعتبار، جوابگوی تیم‎ها نیستیم.

اختصاص سالن بروجرد به هیات اسکواش
داودی‎نژاد اظهار کرد: اگر سالن‎های ویژه در شهرستان‌های استان به خصوص بروجرد در اختیار هیات اسکواش قرار گیرد، به نوعی می‎توانیم هم درآمد‌زایی داشته باشیم و هم در راه تقویت تیم‎های تحت پوشش خود گام‎های موثری برداریم. برای پیشرفت بهتر رشته اسکواش باز و کورت به سالن اختصاصی نیاز داریم، چراکه ما در این رشته صاحب مقام هستیم.
این مسئول درباره فعالیت مناطق و شهرستان‎های این استان گفت: بروجرد، دورود، الیگودرز، ازنا، بیرانشهر، پلدختر، چگنی و الشتر فعال هستند و قرار است با مساعدت اداره كل ورزش و جوانان لرستان، سایر شهرستاها نیز فعالیت خود را زیر نظر ما آغاز كنند. انتظار داریم در تقسیم اعتبارات، فعالیت‎های هیات‎ها را مدنظر داشته باشند.
رئیس هیات اسکواش لرستان تاکید کرد: با توجه به ماده 88 انتظار داریم اماكن ورزشی به صورت اختصاصی در اختیار هیات‎ها قرار گیرد نه این‎كه اداره كل، مثلا استخر را در اختیار هیات كشتی و سالن فوتسال را در اختیار شطرنج قرار دهد.

لرستان نایب قهرمان مسابقات بوکس جوانان کشور شد
بوکسورهای لرستانی در بیست و هشتمین دوره رقابت‌های بوکس قهرمانی جوانان بر سکوی دوم ایستادند.  به گزارش همشهری، این مسابقات که با حضور 154 بوکسور از سراسر کشور به میزبانی همدان آغاز شد، با شناخت قهرمانان اوزان مختلف و تیم‌های برتر به اتمام رسید. در وزن 49 کیلوگرم «رضا حیدری» و در وزن 75 کیلوگرم «حسین طاهری» موفق به کسب مدال شدند.
در پایان این رقابت‌ها، مازندران با 2 مدال طلا، 2 برنز و 16 امتیاز بر سکوی قهرمانی ایستاد و تیم‌های لرستان و گیلان دوم و سوم شدند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code