موضوعات
لرستان

نقش لرستان در مراسم اربعین برجسته بود

نویسنده:
نقش لرستان در پیاده‌روی اربعین چه از نظر حضور جوانان غیور و مردم ولایت‌مدار این استان در پیاده‌روی اربعین و چه از نظر برپایی موکب در داخل استان و در کشور عراق برجسته و شاخص بوده است...
1396/08/21
نقش لرستان در پیاده‌روی اربعین چه از نظر حضور جوانان غیور و مردم ولایت‌مدار این استان در پیاده‌روی اربعین و چه از نظر برپایی موکب در داخل استان و در کشور عراق برجسته و شاخص بوده است.
به گزارش ایرنا، نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد در خطبه‌های نماز جمعه با بیان مطلب بالا اظهار کرد: بذل و سخاوت مردم در پذیرایی از زائران امام حسین(ع) فضیلت، کرامت و ارزش بوده و باید این بذل و احسان در راه اباعبدالله(ع) ترویج و به فرهنگ عمومی تبدیل شود.
آیت‌الله «سید احمد میرعمادی» با بیان اینکه بهترین نقطه در نجف در اختیار موکب حضرت ابوالفضل(ع) لرستان بوده، بیان کرد: بیش از 300 خادم از لرستان در عراق مشغول فعالیت بودند و مسئولان ستاد اربعین کشور و زائران امام حسین(ع) از خدمات‌رسانی و پذیرایی موکب لرستان اظهار رضایت کردند.
آیت‌الله میرعمادی همچنین به سفر اخیر رئیس جمهوری روسیه به ایران و دیدار این نماینده با مقام معظم رهبری اشاره و تاکید کرد: رئیس جمهوری روسیه همواره نسبت به مقام معظم رهبری ارادت و احترام فوق‌العاده‌ای داشته و این ارادت در سفرهای گذشته و همچنین در سفر اخیر مشهود بوده است. دیدار اخیر پوتین با مقام معظم رهبری نشان از عمق و استحکام روابط گرم و صمیمانه راهبردی ایران و روسیه داشته و رهنمودهای رهبری که جنبه راهبردی دارد، امنیت منطقه را تضمین می‌کند.
امام جمعه خرم‌آباد سفر پوتین به ایران را سفری استراتژیک و مهم بیان و اظهار کرد: تنها ائتلافی که با واقعیت و جدیت با داعش مبارزه کرده ائتلاف ایران، روسیه و سوریه بود؛ این در حالی ‌است که دیگر ائتلاف‌ها به دنبال منفعت‌خواهی بوده است.
امام جمعه خرم‌آباد به شهادت 8 مرزبان در روزهای گذشته هم اشاره کرد و افزود: یکی از این شهدای مرزبان حافظ امنیت، «محمد حسین زاده» از لرستان بود که موجب افتخار برای ایران و استان است. قطعا ایثار و خون این شهدا تاثیرگذار بوده و امنیت و ثبات را برای منطقه به ارمغان خواهد آورد. یاد و خاطره آنها تا همیشه در ذهن مردم باقی خواهد ماند.

داعش، حاشیه امن اسراییل بود
حجت الاسلام و المسلمین «حسن ترابی» امام جمعه بروجرد هم در بخشی از خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان با اشاره به تحولات اخیر منطقه اظهار کرد: گروه‌های تروریستی و کشورهای استکباری داعش را تربیت کردند تا این جنگ های نیابتی اسراییل را در حاشیه امن قرار دهد. آمریکا و هم‌پیمانانش در منطقه با شکست داعش و دیگرگروه‌های تروریستی در منطقه توطئه جدید استقلال اقلیم کردستان عراق را ایجاد کردند تا پس از سرنگونی داعش این ترفند را برای برهم‌زدن امنیت منطقه به کار گیرند.
وی افزود: داعش پدیده‌ای غربی و عربی بود که با هدف قرار دادن اسراییل در حاشیه امن و برای انتقام از ایران و حزب الله لبنان به وجود آمد. تمامی برنامه های آل سعود در عراق، یمن، فلسطین و سوریه با شکست کامل مواجه شده است. آنها امروز دست و پا می‌زنند با هدف انتقام از حزب‌الله و ایران توطئه جدیدی آغاز کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code