موضوعات
لرستان

ساخت‌وسازهای خرم‌آباد با دستورالعمل جدید انجام می‌شود

نویسنده:
تمامی پروژه‌‌های جدید شهری در خرم‌آباد بر اساس دستورالعمل جدید باید پیوست مناسب‌سازی معابر داشته باشند...
1396/08/06
تمامی پروژه‌‌های جدید شهری در خرم‌آباد بر اساس دستورالعمل جدید باید پیوست مناسب‌سازی معابر داشته باشند.
«وحید رشیدی» شهردار خرم‌آباد در این باره به همشهری گفت: تمامی مالکانی که در سطح شهر مبادرت به ساخت‌و‌ساز یا احداث اماکن تجاری می‌کنند باید با مراجعه به شهرداری منطقه مربوطه ضوابط مناسب‌سازی را دریافت کنند. در صورت مشاهده هرگونه تخریب یا تجاوز به معابر عمومی بدون رعایت دستورالعمل جدید، از ادامه کار پیشگیری شده یا از صدور پایان کار خودداری خواهد شد.
رشیدی یکی از موانع پیش روی شهرداری در بحث مناسب‌سازی پیاده‌روها و معابر را همراهی نکردن برخی دستگاه‌های خدمات رسان عنوان کرد و افزود: دستگاه‌های خدمات‌رسان و شرکت‌های حفار اغلب بدون هماهنگی شهرداری اقدام به حفاری و تخریب معابر مناسب‌سازی شده می‌کنند که این امر باعث ایجاد اختلال جدی در روند مناسب‌سازی معابر شهر شده است.
وی با تقدیر از برخی مالکان که شخصاً اقدام به مناسب‌سازی معبر مربوط به خود می‌کنند، تأکید کرد: تمامی مالکانی که تمایل به مناسب‌سازی معبر مربوط به خود دارند، حتماً باید با مراجعه به شهرداری منطقه خود، ضوابط تعیین شده و همچنین دستورالعمل مربوط به جنس مصالحی که باید در معبر و پیاده‌رو مذکور استفاده شود را به منظور هماهنگی با بافت کلی معبر دریافت کنند.


آغاز بارندگی‌های پاییزه از پایان هفته

مدیر کل ستاد بحران استان از آغاز بارندگی‌های پاییزه از پنجشنبه هفته جاری خبر داد.
به گزارش همشهری «رضا آریایی» گفت: شروع اولین بارندگی‌های پاییزه از روز پنجشنبه 11 آبان ماه خواهد بود. لازم است، شهرداری‌ها در تکمیل و اتمام عملیات لایروبی رودخانه‌ها، مسیل‌ها، انهار درون شهری؛ ادارات راهداری شهرستان‌ها در پاکسازی و بازگشایی دهانه پل‌ها در جاده‌ها و محورهای ارتباطی بین شهری و روستایی اقدامات نهایی را انجام دهند.
وی افزود: فرمانداران نیز در فرصت باقی مانده با تشکیل جلسه شورای مدیریت بحران شهرستان‌، در راستای انجام آخرین هماهنگی‌های بین دستگاهی و انجام تمهیدات لازم با هدف حفظ آمادگی بین دستگاه‌های اجرایی امدادی اقدام کنند. آریایی تاکید کرد: اداره کل مدیریت بحران استان نیز با شماره تلفن ثابت 33243928 و نمابر شماره 33244709 به صورت شبانه روزی آماده دریافت اطلاعات و اخبار و امدادرسانی هنگام وقوع حوادث غیر مترقبه و پدیده‌های طبیعی خواهد بود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code