موضوعات
لرستان

زیرگذر «بهارستان» بازار تجاری می‌شود

نویسنده:
زیرگذر بهارستان به بازار سرپوشیده و تجاری در شاهراه کریدور شمال به جنوب تبدیل می‌شود...
1396/09/12
زیرگذر بهارستان به بازار سرپوشیده و تجاری در شاهراه کریدور شمال به جنوب تبدیل می‌شود.
به گزارش همشهری، رئیس کمیسیون عمران شهری خرم‌آباد در یازدهمین جلسه کمیسیون توسعه و عمران شهری خرم‌آباد با اعلام این خبر گفت: یکی از اهداف ما درآمدزایی و کم کردن بدهی ۳۰۰ میلیارد تومانی شهرداری خرم‌آباد است.
«سجاد بابایی» افزود: از آنجایی که یکی از بدهی‌های کلان شهرداری مربوط به زیرگذر بهارستان می‌شود، به دنبال ایجاد طرحی برای بهینه‌سازی زیرگذر بهارستان هستیم. به همین منظور پیشنهاد این است که زیرگذر به یک بازار سرپوشیده تجاری تبدیل شود که در کنار آن می‌توان در جهت توسعه و تغییر از معبر به مقصد گردشگری نیز برنامه‌های خوبی را اجرا کرد.
این عضو شورای شهر اظهار کرد: اجرای مراحل اولیه طرح شروع شده و در صورت تکمیل، نیمی از بدهی‌های ۳۰۰ میلیارد تومانی شهرداری با این طرح برگردانده خواهد شد. با این کار، درآمد پایدار و یک راه نجات برای بدهکاری میلیاردی شهرداری ایجاد می‌شود و قطعا خرم‌آباد به مقصد گردشگری تبدیل خواهد شد.
بابایی بیان کرد: این بازار سرپوشیده به شکل سنتی ایجاد خواهد شد و خیابان ورودی آن را به شکل قلعه فلک‌الافلاک می‌سازیم. همچنین ورودی و خروجی آن به صورت پارکینگ طبقاتی شکل می‌گیرد. این طرح ارزش‌افزوده شهر را بالا می‌برد. با احداث پارکینگ در این بازار می‌توان حقوق ماهانه ۱۰۰ نفر را پرداخت کرد. علاوه بر آن شهرداری دارای ۲۰ هزار متر ملک تجاری می‌شود که ۲۰۰ میلیارد تومان ارزش این املاک تجاری خواهد بود.
وی تصریح کرد: این طرح نگینی درخشان در جنوب شهر خرم‌آباد می‌شود و توسعه اقتصادی در این منطقه کم برخوردار را رقم خواهد زد.
زیرگذر بهارستان از جمله طرح‌های عمرانی خرم‌آباد است که گفته می‌شود بدون قرارداد رسمی و تنها با وعده‌های شفاهی میان مسئولان سابق استانداری و شهرداری آغاز شده و شاهد وقفه‌های طولانی در پیشرفت کار بوده‌ ایم. تنها اقدام عملی این پروژه خاکبرداری محل احداث بوده است. رکود حاکم بر اجرای این پروژه شهری مشکلات متعددی برای مردم ایجاد کرده است. شورای پنجم شهر خرم‌آباد پس از آغاز به کار، بررسی‌های فراوانی برای تعیین تکلیف این پروژه نیمه‌تمام مرکز استان انجام داده است. به نظر می‌رسد با تبدیل شدن این زیرگذر به یک پروژه تجاری و گردشگری، مشکلات و حرف‌ و حدیث‌های پیرامون این طرح پایان یابد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code