موضوعات
لرستان

داروی آسم ریسک ‌پارکینسون‌ را کاهش می‌دهد

نویسنده:
محققان دریافته‌اند نوعی داروی آسم ریسک ابتلا به پارکینسون را تا نصف کاهش می‌دهد...
1396/06/22
محققان دریافته‌اند نوعی داروی آسم ریسک ابتلا به پارکینسون را تا نصف کاهش می‌دهد.
به گزارش مهر، بیماری پارکینسون سلول‌های مغز را که حرکات بدن را کنترل می‌کنند، نابود می‌سازد. لرزش، سفت‌شدگی دست‌ها و پاها و هماهنگی ضعیف بین اعضای بدن از علائم شایع پارکینسون هستند. ممکن است علائم به‌تدریج گسترش یابند و گاهی اوقات برای تشخیص درست بیماری به زمان نیاز است.
یافته‌های جدید ممکن است به درمان جدیدی برای بیماران پارکینسون منجر شود.
«تروند ریسه» سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه برگن نروژ، در این باره می‌گوید: یافته‌های ما ممکن است شروع یک درمان کاملا جدید برای این بیماری جدی باشد. ما پیش‌بینی می‌کنیم مطالعات بالینی این یافته‌ها را دنبال خواهند کرد. محققان با بررسی سابقه دارویی بیش از 4میلیون نروژی طی یک دوره ۱۱‌ساله دریافتند که آگونیست‌های Beta2-adrenoreceptor ممکن است احتمال ابتلا به بیماری پارکینسون را کاهش دهند. دارو تجلی میزان ژن SNCA مرتبط با خطر بیماری پارکینسون را کنترل می‌کند.
برای این مطالعه، محققان بیش از ۱۰۰‌میلیون نسخه نروژی ثبت شده از سال ۲۰۰۴ را بررسی کردند. به گفته ریسه، بررسی داده‌های کل جمعیت نروژ برای نتیجه گیری در این مطالعه تعیین کننده بوده است. در این مطالعه، درمان پارکینسون با نسخه‌های پزشکی داروی آسم و دارو برای فشار خون بالا مرتبط بود.
مطالعات محققان نروژی پس از محققان دانشگاه هاروارد انجام شد که به این اثرات داروها در آزمایش‌های حیوانی و در آزمایش با سلول‌های مغز در آزمایشگاه پی برده بودند. ریسه در ادامه می‌افزاید: ما کل جمعیت نروژ را بررسی کردیم و به نتایج مشابهی نظیر یافته‌های آزمایش حیوانات در دانشگاه هاروارد دست یافتیم. این داروها در زمینه بیماری پارکینسون هرگز مطالعه نشده بودند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code