موضوعات
لرستان

جشنواره‌های مردمی زمینه‌ معرفی ظرفیت‌های گردشگری خرم‌آباد

نویسنده:
عضو شورای شهر خرم آباد جشنواره‌های مردمی را زمینه‌ای مناسب برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری خرم‌آباد عنوان کرد...
1396/07/18
عضو شورای شهر خرم آباد جشنواره‌های مردمی را زمینه‌ای مناسب برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری خرم‌آباد عنوان کرد.
به گزارش همشهری «زهرا نظری» در هشتمین جلسه علنی شورای شهر که با حضور سمن‌ها برگزار شد، گفت: خرم‌آباد ظرفیت خوبی است اما با بودجه مصوب برای شهر نمی‌توان کاری کرد. یکی از راه‌های ایجاد درآمد برای شهر ایجاد درآمدهای پایدار با توسعه ظرفیت گردشگری است. یکی از راه‌های توسعه ظرفیت و صنعت گردشگری هم برگزاری همایش‌ها و تبلیغات در زمینه توریسم است. در این میان جشنواره‌های مردمی می‌توانند زمینه‌ای مناسب برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری خرم‌آباد باشند.
نظری افزود: وظایف اصلی شورای شهر برنامه‌ریزی در خصوص جلب مشارکت‌های مردم در انجام خدمات اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و... با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط است. هیچ شهری پیشرفت نمی‌کند مگر اینکه از همه استعدادها و توان مردم و حضور فعالانه و مشارکت آنها در مراحل مختلف توسعه‌ استفاده کند. بهترین کار در این زمینه استفاده از سمن‌هاست و این تشکل‌ها فرصتی هستند که باید غنیمت شمرده شوند.

ضرورت همکاری شورا با سمن‌ها
 «رستم کوشکی» دیگر عضو شورای شهر خرم‌آباد هم با بیان اینکه نمایندگان کنونی مردم در شورای اسلامی شهر خرم‌آباد نسبت به توان و ظرفیت سمن‌ها آگاه هستند، اظهار کرد: در جوامع مختلف زمانی که مردم به کمک مسئولان بیایند نشان از اوج پیشرفت است. از شورای شهر و شهردار خواهش می‌کنم از این ظرفیت در شهر خرم‌آباد نهایت استفاده را ببرند و این همکاری را تداوم ببخشند. هر چند شهرداری از لحاظ مالی بسیار مقروض است اما این مساله دلیل بر همکاری نکردن نمی‌شود و انتظار داریم شورای شهر و شهرداری هزینه کنند.

فرهنگ‌سازی در پرداخت عوارض شهروندی
«سجاد بابایی» عضو شورای اسلامی شهر خرم‌آباد هم با تاکید بر فرهنگ‌سازی در پرداخت عوارض شهروندی، گفت: شاید قدمت تمدن ما به چند هزار سال پیش برگردد اما از نظر فرهنگ شهرنشینی و شهروندی ضعیف هستیم. با توجه به اینکه بیشتر دغدغه‌های ما مالی است بنابراین در راستای انجام امور مالی و فرهنگی نیازمند کمک سازمان‌های مردم نهادیم.
وی با اشاره به اینکه انجام فعالیت‌های شورای شهر و شهرداری‌ها نیازمند پرداخت عوارض است، عنوان کرد: داشتن شهر آباد نیازمند پرداخت عوارض بوده و بهتر است سازمان‌های مردم نهاد در زمینه فرهنگ‌سازی شهرنشینی کار کنند. انتظار می‌رود از ظرفیت‌های هنری لرستان در جهت عمران و آبادانی استفاده شود. در این زمینه نیازمند فرهنگ‌سازی از سوی سازمان‌های مردم نهاد هستیم.

همکاری در مسائل شهری
«اردشیر دریکوندی» رئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد هم گفت: از آنجا که سازمان‌های مردم نهاد تاثیرگذارتر از دستگاه های دولتی هستند، بنابراین انتظار داریم در زمینه فرهنگ‌سازی از جمله بحث حقوق شهروندی و پرداخت عوارض ما را یاری کنند.  وی با بیان اینکه نکته مهم در سمن‌ها مردمی بودن آنهاست، اظهار کرد: سازمان‌های مردم نهاد همیشه تاثیرگذار بوده و اگر ما این نهادها را 40 سال پیش به فعالی امروز داشتیم وضعیت شهر و استان ما در تمام زمینه‌ها عالی بود. بنابراین انتظار ما این است که این سازمان‌ها از این ظرفیت به نفع شهرمان و در جهت عمران و آبادانی در زمینه مسائل اجتماعی و فرهنگی کمک کنند .  ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code