موضوعات
لرستان

جزئیات امداد‌رسانی لرستان به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه

نویسنده:
استاندار جزئیات امداد رسانی لرستان به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه را تشریح کرد...
1396/08/24
استاندار جزئیات امداد رسانی لرستان به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه را تشریح کرد. به گزارش همشهری «سید موسی خادمی» ضمن تسلیت درگذشت جمعی از هموطنان در زلزله کرمانشاه اظهار کرد: پس از زلزله شامگاه یکشنبه در کرمانشاه بلافاصله نیروها و امکانات از لرستان برای کمک به هموطنان بسیج شدند. در این راستا تجهیزات و امکانات و نیروهای امدادی به سرعت به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: بر این اساس استانداری لرستان سریعا نیروهای امدادی را برای کمک به حادثه‌دیدگان کرمانشاه به خط کرد و یک فروند بالگرد اورژانس به همراه تکنسین‌ها به محل اعزام شد.
 استاندار به بیان اقدامات صورت گرفته در راستای کمک به زلزله‌زدگان پرداخت و گفت: دو دستگاه اتوبوس‌آمبولانس، 8 دستگاه آمبولانس سبک، 1070 دستگاه چادر گروهی و 2700 چادر تک نفره به کرمانشاه اعزام و ارسال شد. همچنین به منظور تعمیر خطوط برق آسیب‌دیده در منطقه زلزله‌زده، 12 اکیپ کامل تعمیرات و مرمت خطوط انتقال برق توسط شرکت توزیع برق لرستان به کرمانشاه رفتند. همچنین 6 دستگاه تانکر حمل آب شرب 12 هزار لیتری نیز از سوی شرکت آبفای استان به کرمانشاه اعزام شد.
 استاندار از اعزام اکیپ‌های امدادی و تجسسی و سگ‌های زنده‌یاب به محل حادثه خبر داد و عنوان کرد: با توجه به مشکلات موجود در تامین آب شرب در منطقه حادثه‌دیده، 7600 بطری آب 1/5لیتری و 5800 بطری 2لیتری از سوی شرکت آبفای لرستان به کرمانشاه ارسال شده است.
 خادمی از اعزام دو تیم کامل پزشکی شامل متخصص جراحی، پزشک عمومی، پرستار و تکنسین فوریت‌های پزشکی خبر داد و تصریح کرد: تیم کامل تشخیص هویت اجساد نیز به همراه کلیه لوازم و تجهیزات از سوی پزشکی قانونی لرستان به کرمانشاه اعزام شده تا در تعیین هویت اجساد به حادثه‌دیدگان کمک کند. تا این لحظه 105 نفر در حوزه خدمات پزشکی، 132 نفر خدمات پرستاری، 35 نفر خدمات مامایی و 30 نفر برای ارائه خدمات حمایت روانی به کرمانشاه اعزام شده‌اند.
خادمی به ارسال 3 هزار بطری آب معدنی از سوی خیر خرم‌آبادی به کرمانشاه اشاره و بیان کرد: یک کامیون مواد غذایی سرد شامل کنسرو، خرما، روغن نباتی، چای و برنج نیز از طریق هلال احمر لرستان به کرمانشاه ارسال شده است.
 این مسئول تاکید کرد: لرستان به عنوان معین استان کرمانشاه در بحث مدیریت بحران محسوب می‌شود. به منظور کمک به زلزله‌زدگان از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد و از تمام ابزار و امکانات موجود استفاده می‌کنیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code