موضوعات
لرستان

تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس در لرستان

نویسنده:
معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس پرداخت...
1396/06/22
معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس پرداخت.
به گزارش همشهری، سرهنگ «علی‌حسین پازدار» با اشاره به این مطلب که برابر ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح مسئولیت اجرای برنامه‌های هفته دفاع مقدس یکسال با سپاه و یکسال با ارتش است، اظهار کرد: امسال اجرای برنامه‌های هفته دفاع مقدس بر عهده سپاه است که به تبع مسئولیت این برنامه در استان هم با سپاه حضرت ابوالفضل(ع) است.
وی ادامه داد: هفته دفاع مقدس با هدف تجلیل از شهدای گرانقدر و نقش‌آفرینان در عرصه دفاع مقدس نامگذاری شده، در واقع این هفته فرصت مغتنمی است تا رشادت، شجاعت‌، ولایت‌مداری و اطاعت امت از امام خمینی‌(ره) را مرور کنیم.
سرهنگ پازدار عنوان کرد: تاریخ نشان داده در هر مقطعی و هر زمانی که گروهی انسان‌های پاک باخته در جهت احیای سنت‌های الهی قدم برداشته‌اند، دنیای کفر در مقابل آنها ایستاده است. انقلاب اسلامی ایران مصداق بارز عدالت‌خواهی و حق‌جویی بود، بر همین اساس استکبار جهانی در مقابل این عدالت‌خواهی تاب نیاورد و نتوانست این رویداد عظیم تاریخی را باور کند.
این مسئول با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و قبل از دفاع مقدس، استکبار جهانی به دنبال اقداماتی بود که انقلاب اسلامی را با شکست روبه‌رو کند، گفت: از جمله این موارد می‌توان به ایجاد بلواهای داخلی و به راه انداختن جنگ رسانه‌ای اشاره کرد. به راه انداختن چندین کودتا‌، ترور شخصیت‌های حقیقی و حقوقی‌، محاصره اقتصادی با هدف ایجاد یاس و ناامیدی میان مردم هم از دیگر اقداماتی بود که از سوی استکبار جهانی به ویژه آمریکا صورت گرفت اما با شکست مواجه شد.
وی با اشاره به اینکه مهرماه 59 جنگی تمام عیار از سوی رژیم بعث عراق به سرکردگی استکبار جهانی و با حضور 40 کشور به انقلاب اسلامی تحمیل شد، عنوان کرد: همین انقلاب اسلامی نوپا با وفاداری مردم و استفاده از آموزه‌های دینی پیروز شد و مردم به حقانیت خود پی بردند.

دستاوردهای دفاع مقدس
سرهنگ پازدار به دستاوردهای عظیم جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت:‌ از جمله این دستاوردها می‌توان به ناکام گذاشتن رژیم بعثی در رسیدن به هدف خود اشاره کرد. شکست ابهت ابرقدرت‌ها، وحدت نیروهای مسلح و خودباوری و تجربه، اعتماد به نفس، تحول در صنایع دفاعی کشور و قبول جمهوری اسلامی ایران به عنوان نیروی قدرتمند در صحنه بین‌المللی هم از دیگر دستاوردهای دفاع مقدس است.

تشریح برنامه‌ها
معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان به برنامه‌های هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: نمایش فرهنگی رزمی عاشوراییان که تلفیقی از بازسازی یکی از عملیات‌های دفاع مقدس و بخشی نیز یک نمایش فرهنگی شامل مجموعه فعالیت‌های لرستانی‌ها در مراحل مختلف انقلاب اسلامی به ویژه دفاع مقدس است، از جمله برنامه‌هایی است که اجرا خواهد شد. این برنامه پنجشنبه (23 شهریور) به مدت یک هفته در منطقه کرگانه نرسیده به پل آیت‌الله کمالوند برگزار می‌شود. وی افزود: برگزاری رژه باشکوه نیروهای مسلح در 31 شهریور ماه با هدف به نمایش گذاشتن اقتدار، انسجام و وحدت نیروهای مسلح هم از دیگر برنامه‌هایی است که در مرکز استان و بروجرد انجام می‌شود. در دیگر شهرستان‌ها هم رژه موتوری را در دستور کار داریم. دیدار فرماندهان نیروهای مسلح با نماینده ولی فقیه در لرستان با هدف تجدید بیعت با فرماندهی معظم کل قوا در مرکز استان، همچنین دیدار فرماندهان نیروهای مسلح شهرستان‌ها با ائمه جمعه نیز از دیگر برنامه‌هاست.
شرکت مسئولان‌، فرماندهان و کارکنان نیروهای مسلح در نمازجمعه و سخنرانی قبل از خطبه از سوی فرمانده سپاه با هدف تبیین و تشریح عملکرد سپاه در یکسال گذشته از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس است که سرهنگ پازدار بیان کرد.
وی ادامه داد: دیدار فرماندهان مسلح با تعدادی از خانواده شهدا، پیاده‌روی خانوادگی در روز 24 شهریور با محوریت سپاه و حضور کارکنان و خانواده نیروهای مسلح و آحاد مردم از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.
 سرهنگ پازدار بیان کرد: برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای مسلح به میزبانی قرارگاه عملیاتی لشکر 84 در خرم‌آباد و مشابه آن در دیگر شهرستان‌ها، غبارروبی قبور مطهر شهدا در مرکز استان و دیگر شهرستان‌ها، نواختن زنگ مقاومت در مدارس، اعزام تیم‌های درمانی به مناطق محروم، ویزیت رایگان از سوی درمانگاه‌های یگان‌های نظامی و انتظامی سراسر استان و برگزاری مراسم تجلیل از سربازان از دیگر برنامه‌هاست.
برگزاری همایش نقش اصناف و بازاریان، تجلیل از شهدای اصناف و بازاریان، برگزاری یادواره شهدا و برپایی همایش با موضوع نقش زنان در دفاع مقدس از برنامه‌های دیگری است که این مسئول به آن اشاره کرد.

    عملیات کربلای ۴ در خرم‌آباد بازسازی می‌شود
فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد از بازسازی عملیات کربلای4 در این شهرستان به مناسبت هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: هدف از بازسازی این عملیات ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان است. در این راستا کار بازسازی عملیات کربلای4 در خرم آباد از حدود ۵۹ روز پیش آغاز شده است.
سرهنگ «ماشاالله بازگیر» با اشاره به اجرای نمایش رزمی و فرهنگی عاشوراییان در قالب بازسازی عملیات کربلای4 در خرم آباد اظهار کرد: زمان برگزاری این نمایش از تاریخ ۲۳ تا ۲۹ شهریور ماه امسال به مدت یک هفته خواهد بود. این نمایش در پل آیت‌الله کمالوند، ۶۰ متری، بلوار شهید شفیع‌پور و ابتدای سایت مسکن مهر با حضور ۳۰۰ نفر برگزار خواهد شد. زمان برگزاری این نمایش و همچنین ارائه برنامه‌ها در قالب بازسازی عملیات کربلای4 بعد از نماز مغرب و عشاست.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code