موضوعات
لرستان

تجدید بیعت مردم لرستان با آرمان‌های عاشورا

نویسنده:
مردم مؤمن و عزادار لرستان همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی با حضور در هیات‌ها و دسته‌های عزاداری با آرمان‌های عاشورا بیعت کردند...
1396/07/10
مردم مؤمن و عزادار لرستان همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی با حضور در هیات‌ها و دسته‌های عزاداری با آرمان‌های عاشورا بیعت کردند.
به گزارش همشهری، آیین سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی با حضور گسترده عاشقان حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) در خرم‌آباد و دیگر شهرستان‌ها و روستاهای لرستان برگزار شد. مردم عزادار لرستان با برگزاری آیین‌های سوگواری به‌مناسبت شهادت سیدالشهدا(ع) و یاران وفادارش و سرور و سالار شهیدان عزاداری کردند و با شکوه و نظم خاصی به سوگواری پرداختند.
در کنار برگزاری مراسم عزاداری، بسیاری از خانواده‌های لرستانی بر اساس یک سنت دیرینه به پختن غذاهای نذری و توزیع آن در بین نیازمندان و هیات‌ها اقدام و با پخش خرما، حلوا، چای و شیر از دسته‌های عزاداری پذیرایی کردند. به رسم سنت هرساله، نماز ظهر عاشورا در شهرها و روستاهای استان برپا شد.

اقامه نماز ظهر عاشورا در شهرهای مختلف لرستان
نماز ظهر عاشورا در مصلای الغدیر خرم آباد اقامه شد. نماز ظهر عاشورا با حضور پرشور عزاداران حسینی و به امامت آیت‌الله «سیداحمد میرعمادی» نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد در محل مصلای الغدیر این شهر برگزار شد.
علاوه بر مصلای الغدیر خرم‌آباد در برخی از مناطق شهر نیز عزاداران حسینی در مساجد و جلوی تکیه‌ها صفوف نماز ظهر عاشورا را تشکیل دادند. نماز ظهر عاشورا در مصلاهای نماز جمعه دیگر شهرستان‌های لرستان، مساجد، حسینیه‌ها، بقاع متبرکه و مناطق مختلف استان با حضور باشکوه نمازگزاران و عزاداران حسینی اقامه شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code