موضوعات
لرستان

بررسی مشکلات واحد‌های صنعتی راکد خرم‌آباد

نویسنده:
مدیرعامل شركت شهرك‌های صنعتی لرستان از بررسی مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی راکد مستقر در شهرک صنعتی شماره یک خرم آباد خبر داد...
1396/07/19
مدیرعامل شركت شهرك‌های صنعتی لرستان از بررسی مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی راکد مستقر در شهرک صنعتی شماره یک خرم آباد خبر داد.
به گزارش همشهری «بختیار رازانی» گفت: شهرک شماره یک خرم‌آباد با ۳۰ هکتار مساحت و ۲۰ هکتار زمین صنعتی قدیمی‌ترین شهرک استان است که بر اساس شاخص‌های زیربنایی تعریف شده برای شهرک‌های صنعتی در ایران تقریباً تمامی زیر‌ساخت‌های تعریف شده از جمله تصفیه‌خانه صنعتی خودرو و ایستگاه آتش‌نشانی، شبکه گاز و فیبر نوری را داراست.
این مسئول عنوان کرد: از مشکلات این شهرک راه ورودی آن است. با اینکه عملیات اجرایی زیرگذر در سال ۹۴ شروع شده و مکاتبات متعددی با اداره کل راه و شهرسازی استان صورت پذیرفته اما هنوز این زیرگذر به دلیل کمبود اعتبارات تکمیل نشده است. در این شهرک ۷۵ قرار‌داد منعقد شده و ۶۳ واحد آن به بهره‌برداری رسیده است، اما۱۲ واحد هنوز به بهره‌برداری نرسیده و در مرحله دیوار‌کشی یا نصب سوله و نصب ماشین‌آلات باقی مانده اند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر از ۶۳ واحد به بهره‌برداری رسیده، ۲۴ واحد تعطیل بوده و بقیه فعال هستند، اظهار کرد:با توجه به اینکه واحدهای بهره‌بردار راکد عمدتا مورد جانشینی یا در تملک بانک‌ها هستند، مکاتبات و رایزنی لازم با بانک‌های عامل و از طریق ستاد تسهیل برای راه‌اندازی و استفاده از ظرفیت‌های راکد به صورت مستمر انجام و تا حصول نتیجه در دستور کار شرکت قرار دارد.
رازانی با تاکید بر اینکه عمده دلایل تعطیلی واحدها مربوط به مشکلات مالی، نبود تقاضا در بازار،مشکل شرکا و مالکیت و بحث جانشینی بانک‌هاست، افزود: از بین واحد‌های فعال هم به دلایلی همچون کمبود نقدینگی و کاهش تقاضا در بازار تعداد زیادی زیر ‌ظرفیت تولید کرده یا به صورت سفارشی یا فصلی تولید دارند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code