موضوعات
لرستان

انتقاد استاندار به طرح‌های بدون برنامه‌ خرم‌آباد

نویسنده:
استاندار با انتقاد از شروع بدون برنامه برخی پروژه‌های خرم‌آباد بر ضرورت تعیین تکلیف و اتمام این پروژه‌ها تاکید کرد...
1396/08/03
استاندار با انتقاد از شروع بدون برنامه برخی پروژه‌های خرم‌آباد بر ضرورت تعیین تکلیف و اتمام این پروژه‌ها تاکید کرد.
به گزارش همشهری «سیدموسی خادمی» در دیدار با شهردار و اعضای شورای‌ شهر خرم‌آباد گفت: اعضای شورای شهر از سطح تحصیلات، تجربه کاری و استقبال مردمی برخوردارند.
وی با اشاره به انتخاب شهردار با رای موافق تمامی اعضای شورای شهر، اظهار کرد: بسیاری از شهرهای کشور در این زمینه مشکل دارند اما در خرم‌آباد تعامل و مدیریت مطلوب اعضای شورای شهر باعث این انتخاب خوب شد.
خادمی با اشاره به اینکه حضور اعضای شورای شهر در یک نگاه کلی، هم فرصت و هم تهدید است، افزود: شورا دارای پایگاه مردمی است و بسیاری از برنامه‌ها را می‌تواند با حمایت مردم اجرا کند و به این لحاظ فرصت محسوب می‌شود. اما اگر نتواند امید مردم را افزایش دهد وضعیت بدتر خواهد شد، چرا که مردم می‌بینند با وجود بهترین انتخابشان پیشرفتی حاصل نشده است.
استاندار با بیان اینکه تمام سعی خود را برای جذب اعتبارات به کار می‌گیریم، اما مشکلات ما از این طریق حل نمی‌شود، تاکید کرد: اعتبارات و امکانات دولتی به اندازه‌ای نیست که بتوانیم تمام مشکلات را با آن حل کنیم. باید به روش‌های دیگر مشکلات مالی و اقتصادی حل شود، چرا که اعتبار شهرداری تنها می‌تواند هزینه نظافت شهر و حقوق پرسنل را تامین کند.
این مقام مسئول خرم‌آباد را شهری پر‌ظرفیت عنوان کرد و افزود: باید از تجربیات و اقدامات دیگر مناطق کشور در جهت توسعه شهری استفاده کنیم. رودخانه، سراب‌های داخل شهر و قلعه فلک‌الافلاک از ظرفیت‌های توسعه‌بخش خرم‌آباد به شمار می‌روند. این شهر به لحاظ کمی وضعیت خوبی داشته اما به لحاظ کیفی در سطح پایینی قرار دارد و این دو با یکدیگر همخوانی ندارند. بنابراین باید چند کار را با همفکری تعریف کنیم تا بتوانیم آنها را به اجرا درآوریم.
وی با بیان اینکه باید در حوزه سرمایه‌گذاری، جذب سرمایه‌گذار و راه‌اندازی واحد مشارکت با سرمایه‌گذار بیشتر توجه کنیم، بیان کرد: نظارت بر نظافت، تامین روشنایی و... انجام پروژه‌های گردشگری بدون امکانات و طرح توسعه و همچنین بدون سرمایه‌گذاری نتیجه‌ای ندارد؛ باید در این زمینه برنامه‌های مهم‌تر و جدی‌تری در نظر گرفته شود.
خادمی خطاب به اعضای شورای شهر تاکید کرد: باید ذهن خود را به سمتی ببریم که بتوانیم به مردم پاسخ قانع‌کننده‌ای بدهیم. در حال حاضر اعتبارات عمرانی جوابگوی توسعه عمرانی شهر نیست، بنابراین آمادگی داریم طرح‌هایی که اولویت دارند و با آنها می‌توان از ظرفیت‌های شهری استفاده کرد را مورد حمایت قرار دهیم.
این مسئول با بیان اینکه برخی از پروژه‌های شهر بدون برنامه شروع شده و در آنها توانایی منابع و اعتبار شهرداری در نظر گرفته نشده است، اظهار کرد: این پروژه‌ها مشکل‌زا شده‌اند و نمی‌توان آنها را رها کرد، بنابراین باید به نتیجه برسند. شهردار طرح‌ها و برنامه‌های خود را تدوین و تنظیم کند چرا که برخی مناطق وضعیت ساخت خوبی ندارند. باید در مورد آنها تصمیم درستی گرفت تا با همکاری دستگاه‌های اجرایی بتوانیم بافت‌های غیر اصولی را تغییر دهیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code