موضوعات
لرستان

آماده‌باش شهرداری خرم‌آباد در فصل بارندگی‌

نویسنده:
شهردار خرم‌آباد از آمادگی نیروهای خدماتی و پرسنل شهرداری این شهرستان برای مقابله با هرگونه آبگرفتگی معابر و سیلاب با توجه به شروع بارش‌ها در لرستان خبر داد...
1396/07/17
شهردار خرم‌آباد از آمادگی نیروهای خدماتی و پرسنل شهرداری این شهرستان برای مقابله با هرگونه آبگرفتگی معابر و سیلاب با توجه به شروع بارش‌ها در لرستان خبر داد.
به گزارش همشهری «وحید رشیدی» گفت: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی استان، بارندگی‌ها در سطح استان آغاز می‌شود و لازم است به منظور مهار آب‌های سطحی، رودخانه‌ها لایروبی و پمپ‌های زیرگذرها آماده کار باشند.
شهردار خرم‌آباد قطع سرشاخه‌های خشکیده درختان را از دیگر اقدامات لازم پیش از آغاز بازندگی عنوان کرد و افزود: سرشاخه‌های خشکیده درختان بر اثر باد، طوفان و باران شکسته شده و با افتادن در سطح معابر موجب جمع شدن ضایعات و مواد آبرفتی در جوی‌ها و به وجود آمدن خطراتی برای عابران خواهند بود.
وی با تاکید بر لزوم بهسازی یا تعویض پمپ‌های واقع در زیر پل‌ها و زیرگذرها از سوی سازمان آتش نشانی تاکید کرد: با توجه به تجهیزات اندک و ناکافی سازمان آتش‌نشانی باید هر چه سریع‌تر پمپ‌های استاندارد به صورت مدت‌دار از شرکت‌های طرف قرارداد خریداری شوند. رشیدی با تاکید مجدد بر لزوم آماده‌باش نیروهای خدمات شهری گفت: از مدیران مناطق و معاونت خدمات شهری درخواست می‌شود تمام پرسنل خود اعم از نیروهای اداری، عمرانی خدمات شهری را در فعالیت‌های مربوط به دفع آب‌های سطحی مربوط به سیلاب‌ها و بارندگی‌ها به میدان بیاورند. مسئولیت اتفاقات، مسائل، مشکلات و بحران‌های احتمالی هر منطقه بر عهده مدیر آن منطقه است و در صورت مشاهده هرگونه سهل‌انگاری با مدیر مربوطه به شدت برخورد خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code