موضوعات
لرستان

افزایش تولید برق در سد «رودبار» الیگودرز

نویسنده:
استاندار از پیگیری برای افزایش میزان تولید برق در سد «رودبار» شهرستان الیگودرز خبر داد...
1396/09/14
استاندار از پیگیری برای افزایش میزان تولید برق در سد «رودبار» شهرستان الیگودرز خبر داد.
به گزارش مهر «سیدموسی خادمی» در ادامه بازدیدهای هفتگی خود در سفر به الیگودرز و بازدید از پروژه‌ها و صنایع این شهرستان عنوان کرد: پروژه‌هایی که در شهرستان مورد بازدید قرار گرفت، پروژه‌های خوبی در حوزه زیرساخت و اقتصاد بود. یکی از این طرح‌ها، تولید بنزین و فرآورده‌های نفتی است که عمده محصولات آن صادر می‌شود.
وی با اشاره به اجرای طرح توسعه این واحد در الیگودرز بیان کرد: مقرر شد که حمایت‌های لازم را برای اجرای این طرح توسعه داشته باشیم.
خادمی با اشاره به اینکه با کمک سازمان ایمیدرو یک واحد تولید کاغذ از سنگ در الیگودرز ایجاد می‌شود، اظهار کرد: برای تحقق این امر در مرحله انتخاب زمین و برگزاری مناقصه برای داشتن شریک سرمایه‌گذار قرار داریم. یکی از ظرفیت‌های مهم این شهرستان برخورداری از سنگ‌های مرغوب است و با استفاده از ظرفیت کارخانه تولید کاغذ از سنگ می‌توان بازار سنگبری‌های الیگودرز را به جایگاه اولیه خود برگردانیم.
وی با اشاره به ۱۱ واحد فعال تولید پودر سنگ در الیگودرز عنوان کرد: یکی از توصیه‌های ما این بوده که بخشی از سنگبری‌های قدیمی و سنتی به صنایع پایین دستی مانند پودر سنگ تبدیل شوند.

احداث گاوداری دو هزار راسی
استاندار با اشاره به شبکه آبیاری سد حوضیان گفت: شبکه‌های سه و چهار این طرح عملیاتی شده و بخشی از شبکه دو این پروژه باقی مانده است. مقرر شد با هماهنگی بین امور آب و جهاد کشاورزی در آینده نزدیک تکمیل شود.
خادمی با اشاره به اجرای طرح گردشگری در سد حوضیان افزود: در این زمینه با واگذاری زمین و همچنین تهیه طرح نهایی امیدواریم کار خوبی در حوزه گردشگری الیگودرز انجام شود.
وی با اشاره به سد رودبار در الیگودرز هم اظهار کرد: نزدیک 2500 میلیارد تومان در این پروژه سرمایه‌گذاری صورت گرفته و ۴۵۰ مگاوات تولید برق در آن صورت می‌گیرد. طراحی اولیه این پروژه تولید هزار مگاوات برق بوده و برای رسیدن به ظرفیت بالاتری در تولید، نیازمند هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم. در حال حاضر یکی از پیگیری‌های اصلی ما این است که تولید برق را در این سد داشته باشیم.
این مسئول با اشاره به پروژه راهسازی الیگودرز - داران گفت: احداث گاوداری دو هزار راسی در الیگودرز یکی دیگر از طرح‌های مورد بازدید بود. یکی از مشکلات موجود در استان کم بودن شیر صنعتی است . این گاوداری ۷۰ هزار تن تولید شیر خواهد داشت.
وی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم مشکلات این شهرستان را حل کنیم، اظهار کرد: رفع بخشی از این مشکلات و محرومیت‌ها نیازمند کارهای بلند مدت است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code