موضوعات
لرستان

اغذیه‌فروشی‎های سیار مجوز ندارند

نویسنده:
کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بروجرد با بیان اینکه اغذیه‌فروشی‎های سیار فاقد مجوز لازم و صلاحیت بهداشتی برای فعالیت هستند، بر ضرورت رعایت مسائل بهداشتی با توجه به شیوع برخی بیماری‌ها در فصل گرم سال تاکید کرد...
1396/05/22
کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بروجرد با بیان اینکه اغذیه‌فروشی‎های سیار فاقد مجوز لازم و صلاحیت بهداشتی برای فعالیت هستند، بر ضرورت رعایت مسائل بهداشتی با توجه به شیوع برخی بیماری‌ها در فصل گرم سال تاکید کرد.  
«محمود رازانی» به فارس گفت: بازرسان شبکه بهداشت و درمان تیر ماه سال جاری ضمن ارائه اخطار به اغذیه‌فروشی‎های سیار، آموزش‎های لازم را به این افراد داده و آنها را به اخذ مجوز هدایت کرده‎اند. پس از ارائه اخطار و مهلت قانونی به اغذیه‎فروشان سیار، اقدامات قانونی لازم از سوی کارگروه مربوطه انجام می‎شود.
رازانی با اشاره به اینکه داشتن کارت صحت سلامت برای افراد مشغول به کار در اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی الزامی است، افزود: بهداشت محیط، بهداشت فردی و بهداشت مواد غذایی هر کدام دارای مشخصه‌هایی هستند که باید در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی رعایت شوند.
وی به فعالیت 30 بازرس بهداشت محیط در بروجرد اشاره و تاکید کرد: همه اغذیه‎فروشی‎ها ماهانه یک بار از سوی این افراد بازرسی می‎شوند. با توجه به شیوع بیماری‎ها در فصل تابستان، علاوه بر اغذیه‎فروشی‎ها کار نظارت بر استخرها، کارخانه یخ و مراکز اقامتی نیز از سوی بازرسان بهداشت محیط و گشت‎های مشترک با دیگر ارگان‎های نظارتی انجام می‎شود.
این مسئول در خصوص مراکز توزیع مواد بسته‎بندی شده اظهار کرد: این مراکز نیز چندین نوبت در سال بررسی می‎شوند، البته به شهروندان توصیه می‎شود که قبل از خرید موادغذایی به تاریخ تولید و انقضا، آرم استاندارد، شماره پروانه ساخت و بهره‎برداری و مواد تشکیل‎دهنده توجه کنند.
وی با اشاره به اینکه یکی از سیاست‎  های دولت توجه به مشاغل خانگی است، تاکید کرد: ارگان‎هایی که مجوزهای لازم را به اینگونه مشاغل ارائه می‎کنند، مکاتباتی با اداره بهداشت نیز داشته باشند. همه مشاغل خانگی برای ما مشخص‌شده نیستند. با همکاری مردم چندین مرکز تهیه و توزیع موادغذایی غیر بهداشتی مانند آلوچه و لواشک و... شناسایی و پلمب شده اند.
رازانی از شهروندان بروجردی خواست در صورت مشاهده هرگونه تهیه و توزیع مواد غیر بهداشتی، آن را از طریق سامانه 190 گزارش کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code