موضوعات
لرستان

اختصاص 1/5 درصد اعتبارات عمرانی استان به مناسب‌سازی معابر

نویسنده:
معاون استاندار لرستان با بیان اینکه باید به مقوله مناسب‌سازی به‌عنوان یک کار اولویت‌دار توجه جدی شود، از اختصاص 1/5 درصد اعتبارات عمرانی لرستان به مناسب‌سازی معابر خبر داد...
1396/06/22
معاون استاندار لرستان با بیان اینکه باید به مقوله مناسب‌سازی به‌عنوان یک کار اولویت‌دار توجه جدی شود، از اختصاص 1/5 درصد اعتبارات عمرانی لرستان به مناسب‌سازی معابر خبر داد.
به گزارش تسنیم «محمد اصلانی» در جلسه مناسب‌سازی معابر خرم‌آباد اظهار کرد: اجرای قانون واجب و تخلف از قانون جرم محسوب می‌شود. از آنجا که توزیع اعتبارات بر عهده فرمانداران شهرستان‌ها بوده، لازم است1/5 درصد اعتبارات عمرانی به مناسب‌سازی معابر اختصاص یابد.
وی به لزوم برگزاری جلسات مناسب‌سازی معابر از سوی فرمانداران تأکید کرد و افزود: باید فرمانداران به‌عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان‌ها به این امر توجه جدی داشته باشند.
اصلانی به تأثیر سیمای شهر در جذب گردشگر اشاره و عنوان کرد: فرمانداران باید اختلاف سطح معابر را به حداقل برسانند. باید در نظام شهرسازی تنوع ایجاد شود. اینکه تمام سطوح آسفالت مشکی باشد، چندان زیبا نیست و لازم است از مصالح بومی و سنگفرش نیز استفاده شود. شهرداران به محل نصب کیوسک‌های تلفن عمومی، دستگاه خودپرداز، صندوق‌های صدقات و نمادها توجه داشته باشند. برخی مغازه‌داران خارج از قوانین به معابر عمومی تعرض می‌کنند. در شهر خرم‌آباد پیاده‌روها در تصرف مغازه‌داران هستند، بنابراین برنامه شهرداری تا پایان سال باید به‌گونه‌ای باشد که هیچ مغازه‌ای حق تصرف پیاده‌رو را نداشته باشد.

ورود جدی دستگاه‌ها به موضوع مناسب‌سازی
اصلانی بیان کرد: نسبت به پیشرفت‌های دنیا عقب هستیم. در چهارراه‌ها تقاطع غیرهمسطح ساخته‌ایم این در حالی است که در جوامع پیشرفته شهرها به‌گونه‌ای ساخته‌شده‌اند که در خدمت بشر باشند. باید از تجارب مختلف و موفقیت‌آمیز کشورهای پیشرفته استفاده کنیم. لرستان طی چند سال اخیر در زمینه مناسب‌سازی خوب عمل کرده که در همین راستا تندیس نشان برتر را کسب کرده است. باید تحول فرهنگی در ساخت‌وسازها به وجود بیاید و برای جبران کاستی‌های گذشته و جلوگیری از تخلفات آینده، کارها با سرعت بیشتری انجام شود.
این مسئول بابیان اینکه باید همه دستگاه‌ها با حساسیت ویژه به موضوع مناسب‌سازی ورود پیدا کنند، گفت: سازمان نظام‌ مهندسی صدور گزارش پایان کار را منوط به انجام مقوله مناسب‌سازی کند و شهرداری‌ها باید در پروانه‌ها کروکی ملک را قید کنند.

ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code