موضوعات
لرستان

احیای واحدهای تولیدی، مشکلات اشتغال رکود و فقر را برطرف می‌کند

نویسنده:
احیای واحدهای تولیدی در توسعه استان نقش بسزایی دارد. احیا نشدن واحدهای صنعتی مربوط به تحریم‌ها نیست بلکه به مدیریت مدیران مربوط می‌شود...
1396/05/22
احیای واحدهای تولیدی در توسعه استان نقش بسزایی دارد. احیا نشدن واحدهای صنعتی مربوط به تحریم‌ها نیست بلکه به مدیریت مدیران مربوط می‌شود.
به گزارش ایرنا  ، امام جمعه موقت خرم‌آباد با بیان این مطلب در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد اظهار کرد: دولت آینده از نیروهای انقلابی در مدیریت‌ها استفاده کند. هرکس توفیق خدمت به مردم را دارد باید امانتدار بوده و به وظیفه خود به خوبی عمل کند.
حجت الاسلام «قاسم متقی‌نیا» با گرامیداشت سالروز بازگشت افتخار‌آفرین آزادگان هشت سال دفاع مقدس گفت: آزادگان ما جزو بهترین‌های انقلاب و از اصحاب بعد انقلاب هستند. عده‌ای از آنها بیش از هشت سال در زندان‌های بعث عراق زندانی بودند.
خطیب جمعه خرم‌آباد با اشاره به روز حمایت از صنایع کوچک و متوسط نیز عنوان کرد: باید صنایع کوچک و متوسط احیا شوند که این مهم مطالبه رهبری و همه مردم است. احیای واحدهای تولیدی در توسعه استان نقش بسزایی دارد و می‌تواند مشکلات اشتغال، رکود و فقر را برطرف کند. یکی از راه‌های اشتغال‌زایی، احیا و راه‌اندازی صنایع کوچک و متوسط است.

تاکید مقام معظم رهبری بر حل مشکلات اقتصادی
حجت الاسلام والمسلمین «حسن ترابی» امام جمعه بروجرد هم در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه این هفته بروجرد عنوان کرد: رئیس جمهوری پس از مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری سوگند یاد کرد که پاسدار مذهب رسمی و قانون اساسی به عنوان خون‌بهای شهدا باشد و همه توان را در راه خدمت به مردم و اعتلای کشور، ترویج دین، اخلاق و پشتیبانی از حق، عدالت و آزادی کشور به کار گیرد. مراسم تحلیف ریاست جمهوری دوازدهم، متفاوت تر از دوره‌های قبل بود. میزان استقبال کشورهای خارجی برای حضور در شرایط فعلی با توجه به تحولات رخ داده درسطح دنیا و منطقه بسیار معنا‌ داشت.
حجت الاسلام ترابی با اشاره به بیانات رهبرانقلاب در مراسم تحلیف افزود: ایشان سه جهت‌گیری را برای رئیس جمهوری و همکارانشان یادآوری کردند و رسیدگی به مشکلات مردم و حل مشکلات اقتصادی را در درجه اول قرار دادند.
خطیب جمعه بروجرد همچنین به بحران بیکاری در بروجرد به ویژه جوانان فارغ‌التحصیل اشاره کرد و گفت: مشکل بیکاری جوانان عمده‌ترین مشکلی است که انتظار می‌رود دولت دوازدهم در این زمینه اقدام جدی انجام دهد. انتظار می‌رود در جذب نیروی تخصصی و غیر‌تخصصی برای اشتغال در بیمارستان آیت‌الله بروجردی افراد بومی در اولویت قرار بگیرند.

جناح‌های سیاسی دولت را در رسیدن به اهداف انقلاب یاری کنند
حجت الاسلام «سیدسجاد موسوی» امام جمعه الشتر هم در بخشی از خطبه‌های این هفته نمازجمعه شهرستان عنوان کرد: رقابت‌های انتخاباتی پایان یافته و اکنون بهتر است تمام جناح‌های سیاسی دولت را در رسیدن به اهداف والای انقلاب و منویات مقام معظم رهبری یاری کنند. باید با وحدتی که بین مردم، مسئولان و سه قوه وجود دارد به سمت اعتلای نظام جمهوری اسلامی همراه با وحدت و برادری گام برداریم.
امام جمعه الشتر با اشاره به 23 مرداد، سالروز جنگ 33روزه حزب الله لبنان و پیروزی مقاومت، عنوان کرد: پیروزی رزمندگان حزب الله نشان داد که در مقابل زورگویان و مستکبران هیچ سلاحی برنده‌تر از مقاومت نیست.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code